Якщо на сході України здійснюється агресія з боку Росії, то її треба так і називати, переконана віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутат від Швеції Маргарета Седерфельт.
Про це вона сказала кореспонденту Укрінформу після засідання Комітету з політичних питань і безпеки в рамках 27-ї сесії ПА ОБСЄ у неділю в Берліні, на якому обговорювався текст Резолюції про виконання зобов’язань у рамках ОБСЄ.
«Для мене як європейки дуже важливе питання використання правильної термінології про те, що відбувається. Це російська агресія», – заявила Седерфельт.
Вона нагадала, що саме таке визначення використовує ЄС, коли мова заходить про санкції проти РФ за нелегальною анексії нею Криму і дії на Донбасі. Сама шведська депутат протягом 3 попередніх років була доповідачем і готувала таку резолюцію «і в усіх звітах і проектах резолюцій використовувала термін «російська агресія», продовжує це робити і зараз». Політик не бачить причин називати агресію проти України, війну іншими іменами, це особливо важливо в часи нестабільності. На Росії, за її словами, лежить “величезна відповідальність» за те, що відбувається.
У дебатах виступив американський сенатор Роджер Уїкер, який також переконаний, що «це не громадянська війна точиться на Донбасі». Він зазначив, що в попередніх резолюціях і заявах підкреслювалося, що дії російського керівництва по відношенню до української території незаконні.
«Росія підписувалася під зобов’язанням не порушувати суверенітет, територіальну цілісність і політичну незалежність інших підписантів, поважати право інших країн самим вибирати альянси для забезпечення їхньої безпеки і утримуватися від погроз застосування сили і її використання проти інших держав», – нагадав сенатор, зазначивши, що українська криза залишається основною проблемою для Комітету і для ОБСЄ в цілому.
Доповідач з питання Крістіан Вігенін (Болгарія) сказав, що ПА ОБСЄ в попередніх резолюціях констатувала, що «анексія півострова Крим Російською Федерацією була незаконною і неправомірною». У той же час, сказав він, Асамблея продовжує надавати можливості для політичного діалогу між зацікавленими сторонами сприяти дипломатичному вирішенню кризи.
«Імплементація всіх положень Мінська-2 усіма сторонами залишається ключем до комплексного мирної угоди для Донбасу. Незважаючи на невдачі, мета, поставлена в цих угодах, досі досяжна і залишається найкращим виходом для України і всього регіону», – заявив Вігенін.
Російська делегація відмовилася підтримати проект Резолюції, назвавши його «вкрай політизованим і таким, що містить ряд неприйнятних положень».
Укрінформ