Вчені виявили, що вживання кави сприяє зниженню ризику розвитку аритмії

кава
1 Серпня 2020, 02:31

Для попередження розвитку аритмії корисно пити каву.

Дослідникам з Каліфорнійського університету експериментальним шляхом вдалося встановити, що любителі кави не тільки отримують задоволення, насолоджуючись запашним напоєм, але й можуть значно знизити ризик розвитку порушень ритму серця. Матеріалами дослідження вчені поділилися на онлайн-конференції Heart rhythm Society 2020, інформує Поштівка.

Під час проведення наукової роботи група вчених проаналізувала результати даних про стан здоров’я близько 350 000 людей, жителів Британії. Протягом 5 років вчені продовжували свої спостереження. За цей час в учасників дослідження було виявлено близько 8 000 випадків різних порушень ритму серця. Серед них були: миготлива аритмія, надшлуночкова і шлуночкова тахікардія, шлуночкова екстрасистолія (ШЕС).

Читайте також: Вчені пов’язали емоційне вигоряння з ризиком розвитку миготливої аритмії

Підбивання підсумків дослідження показало, що лише 1-2 чашки кави на день змогли знизити ризик розвитку аритмії на 10 %. 3-4 чашки цього напою знижували цей ризик на 13 %. А вживання більше ніж п’ять чашок кави на день сприяло захисту людей від проблем з порушеннями серцевого ритму до 15 %. Експерти відзначили, що така тенденція зберігалася для попередження розвитку усіх видів аритмій, крім ШЕС.

Читайте також:  Лікарі розповіли про симптоми, які передують інфаркту

5 важливих фактів про аритмію

  • Аритмія може бути спричинена різними факторами, як-от стрес, втома, фізична активність, вживання алкоголю або наркотиків, а також різними захворюваннями, включно з хворобами серця і щитовидної залози.
  • Найчастіша причина аритмії – захворювання серця, зокрема ішемічна хвороба серця, кардіоміопатії, вади клапанів серця, міокардит.
  • У більшості випадків аритмія не має симптомів, але іноді може проявлятися відчуттям серцебиття, запамороченням, непритомністю та іншими симптомами.
  • Для діагностики аритмії можуть використовуватися різні методи, включно з ЕКГ, носінням портативних електрокардіографів, Holter моніторингом та іншими.
  • Людям із діагностованою аритмією рекомендується постійне спостереження стану серця.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!