Як відомо електроенергія виробляється на не зовсім екологічно чистих станціях. Незважаючи на те, що вчені далеко просунулися у використанні Сонця, видобуток електроенергії залишається складним і важким процесом. Але дуже скоро все може кардинально змінитися, адже фахівці розробили новий метод отримання енергії з солоної води.
Основою технології є фізико-хімічний процес – осмос. Його суть проста: на станції буде розміщено дві ємності – перша з солоною водою, а друга з чистою прісною. У другій буде встановлена турбіна. Обидві посудини з’єднуються трубкою з практично непроникною мембраною.
З допомогою осмосу вода повинна скрізь стати однаковою. Такий процес змусить сіль переміститься з однієї ємності в іншу. Вода починає коливатися все більше, і турбіна починає обертатися, тим самим виробляючи електроенергію. Даний метод відомий давно, але так як кількість енергії не на стільки велика, його ніхто не застосовує. Але швейцарські та американські вчені знайшли спосіб, як збільшити кількість виробленої електроенергії.
Фахівці впевнені, що для досягнення більш високого результату потрібно змінити тип мембрани. Вони вважають, що слід набрати солону і прісну воду в одну посудину, але розділити ультратонкою мембраною, вона в свою чергу буде пропускати лише заряджені іони. У самій мембрані з’єднається електрод, і коли заряджені частинки будуть проходити крізь трубку вони віддадуть свій заряд енергії електроду.
У даній методиці є один величезний плюс – таких споруд можна зробити дуже багато. За словами розробників, мембрана в один квадратний метр згенерує понад 1000 кВт, цього буде достатньо для 600 квартир.