Вчені з університету Ньюкасла запустили проект LIAR (Living Architecture – жива архітектура). В його рамках дослідники займуться розробкою цегли, здатної переробляти стічні води і генерувати електрику. З них можна буде будувати будинки і паркани нового ступеня екологічності, повідомляє Digital Trends.
LIAR буде використовувати такі природні джерела, як сонячне світло, стічні води і повітря. За своєю суттю стіни з такої цегли стануть подобою біореакторів, з яких будуть будуватися будинки, громадські та офісні приміщення.
Професор експериментальної архітектури Ньюкаслського університету Рейчел Армстронг порівнює такі конструкції з біомеханічним коров’ячим шлунком:
«Цегла матиме спеціальні відсіки, кожен з яких буде обробляти органічні відходи з конкретною метою. Це свого роду травна система, вбудована в будинки і офіси».
Кожна цеглина буде оснащена мікробною паливною батареєю на основі програмованих синтетичних мікроорганізмів. Деякі з них займуться очищенням води, інші будуть отримувати фосфати і виробляти електроенергію.
«Проект є неймовірно захоплюючим – він об’єднує живу архітектуру, обчислювальну техніку, щоб знайти новий спосіб для вирішення глобальних проблем, таких, як стійкість», – говорить Армстронг.
Команда може бути на шляху до трансформації всієї будівельної галузі. Системи LIAR стануть свого роду живими організмами. Будівлі на основі розумної цегли зможуть задовольняти всі енергетичні та екологічні потреби жителів.