Джеймс Бродуей, доктор психологічних наук з Університету Каліфорнії, а також його асистентка Брітні Сандовал пояснили явище «прискорення» часу з віком. Раніше цей феномен представляв для дослідників непросту загадку.
Люди у віці 40 років і старше відзначають, що коли вони були дітьми, їм здавалося, що час рухається повільно, але в молодому і зрілому віці вони переконалися в протилежному. Вчені пояснили, що людина здатна оцінювати довжину події з двох різних точок зору: з перспективної позиції (поки подія триває) та ретроспективної (після того, як воно вже завершилася).
Крім того, сприйняття індивідуумом часу також залежить від того, які почуття і думки у нього виникають з того чи іншого приводу. Відомо, наприклад, що коли люди займаються захоплюючою для них роботою, їм здається, що час минає швидко. Коли вони виконують нудні обов’язки, з’являється протилежне відчуття.
Коли ми є дітьми і підлітками, кажуть дослідники, наше життя прикрашають безліч різноманітних радісних подій і переживань, ми багато чому вчимося і отримуємо яскраві враження. Коли людина дорослішає, її життя більше стає схожим на рутину, з нього зникають такі хвилюючі моменти. Саме тому і здається, що з роками час як ніби прискорюється. Це явище фахівці назвали «святковим парадоксом».