Біологи з Швеції і Великобританії пояснили поділ людей на хороших і поганих. Дослідження опубліковане в журналі PLOS Computational Biology, коротко про неї повідомляє видання EurekAlert.
Основний висновок, який зроблений за результатами роботи, зводиться до того, що більшість людей мають генетичну схильність до того чи іншого стилю поведінки. До такого твердження вчені дійшли, розробивши математичну модель, що дозволяє вивчити еволюцію соціальних взаємин у тварин і людей.
На прикладі, що описує існування колонієутворюючих мікроорганізмів, біологи спробували створити модель соціальної еволюції людей. Їм вдалося спрогнозувати поширення в популяції ознак, що сприяють і заважають альтруїзму (бажанню безкорисливої допомоги іншим).
Поведінка людей визначається набором спадкових генетичних факторів, які, зокрема, забезпечують зв’язок з іншими членами громади. Така взаємодія нерідко може безпосередньо бути шкідливою для індивіда, але сприйняття причетності до групи дозволяє інакше сприймати ситуацію.
«Теорія соціальної еволюції раніше не зверталася до генетичної різноманітності. Ми розробили модель, яка дозволяє нам досліджувати це в рамках єдиної структури разом з іншими чинниками, що впливають на поведінку», – говорить співавтор дослідження Олоф Леймар. Він зазначив, що вчені збираються перевірити свою модель на експерименті.