Вчені побоюються серйозних наслідків у вакцинованих через антитілозалежне посилення інфекції

У США розробили універсальну вакцину від усіх хвороб Поштівка
31 Серпня 2021, 11:01

Хоча поки немає експериментальних досліджень, що підтверджують виникнення антитілозалежного посилення інфекції (ADE) після вакцинації від коронавірусу, багато молекулярних моделювань вже говорять на користь цього.

У той час, як в дослідженнях нинішніх вакцин від COVID-19 не спостерігалося антитілозалежного посилення інфекції (ADE) при повторному контакті з тим же штамом вірусу, згідно з початковими висновками французьких вчених, це може змінитися в разі мутованих штамів.

ADE означає, що власні антитіла організму підсилюють інфекцію при повторному контакті з вірусом. У минулому це спостерігалося, наприклад, при вакцинації проти лихоманки денге, коли у вакцинованих людей хвороба протікала важче, ніж у невакцинованих.

Читайте також:  Роботодавці не мають права змушувати співробітників щепитися від коронавірусу – Мінекономіки

Розрахунки дослідників за допомогою молекулярного моделювання показують, що при контакті з дельта-штамом вже можна очікувати переходу від нейтралізувальних антитіл до антитіл, що підсилюють інфекцію. Автори дослідження закликають до подальших досліджень і побоюються потенційного ризику від масових вакцинацій.

Потенційний ризик при масовій вакцинації?

Дотепер немає досліджень на людях, які доводять, що після вакцинації від COVID-19 з’являються антитіла, які посилюють інфекцію, але недавно опубліковані розрахунки вчених з Університету Екс-Марселя дозволяють це припускати. У короткій статті, опублікованій 16 серпня в Journal of Infection, вчені описують, що ADE може стати проблемою безпеки при поточній стратегії вакцинації через мутації вірусу.

“Оскільки наші дані припускають, що дельта-штами особливо добре розпізнаються антитілами, що підсилюють інфекцію, спрямованими на NTD [примітка редактора: N-кінцевий домен, специфічна частина білка-шипа], можливість ADE повинна бути вивчена далі, оскільки це становить потенційний ризик для масової вакцинації під час поточної пандемії зі штамом Дельта”, — пишуть автори дослідження.

ADE вперше виявлений при штамі дельта?

У ході експериментів молекулярного моделювання, вчені порівняли енергію зв’язування нейтралізувальних антитіл і антитіл, що підсилюють інфекцію, з різними штамами вірусу. У вихідному варіанті вірусу, штам Wuhan/D614G, спостерігалося в основному зв’язування нейтралізувальних антитіл. Нейтралізувальні антитіла протидіють інфекції. Однак мутантний штам Дельта був значно більш схильний до зв’язування антитіл, що підсилюють інфекцію і погіршують інфекцію.

Читайте також:  Вірусолог, імунолог і молекулярний біолог Роберт Мелоун вважає: «Кампанію вакцинації потрібно припинити»

Таким чином, антитіла, що посилюють інфекцію можуть зв’язуватися з поверхнею вірусів, але не можуть їх нейтралізувати. Навпаки, вони полегшують проникнення вірусу в клітини господаря, тим самим сприяючи його поширенню і розмноженню.

На думку дослідників, це зміна енергії зв’язування може стати потенційною проблемою для нинішніх вакцин COVID-19:

“Сучасні вакцини COVID-19 (мРНК або вірусні вектори) засновані на вихідній уханській спайковій послідовності. Оскільки нейтралізувальні антитіла переважують антитіла, що підсилюють інфекцію, ADE в цьому випадку не викликає занепокоєння. Однак поява нових штамів SARS-CoV-2 могла стати вирішальним фактором на користь збільшення інфікування. Наші структурні і модельні дані дозволяють припустити, що це дійсно може мати місце в разі штаму Дельта”, — пишуть дослідники в публікації.

Ґрунтуючись на цих перших результатах, автори дослідження закликають до подальших досліджень для вивчення взаємодії штаму Дельта в клінічних випробуваннях. Автори також вказують на необхідність адаптації вакцинації «другого покоління», тобто наступних вакцин проти COVID. При цьому слід розглянути можливість виключення епітопів (місць зв’язування), що знаходяться під загрозою ADE.

Джерело: The Epoch Times

Читайте також:  Після Pfizer ризик зараження “Дельтою” в сім разів вище, ніж у перехворілих, – дослідження

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!