Вчені навчилися визначати сексуальну орієнтацію за фото

two-white-gay-men

Вчені розробили комп’ютерний алгоритм, який може визначити сексуальну орієнтацію людини.

Програма сканує обличчя і видає результат, пише The Guardian. Програмне забезпечення зі штучним інтелектом розробили в Стенфордському університеті.

Сексуальну орієнтацію чоловіків алгоритм здатен розпізнати з точністю 81%, жіночу – 74%.

Люди помилялися значно частіше: вгадали орієнтацію 61% чоловіків і 54% жінок.

А коли штучному інтелекту показували по 5 фотографій однієї людини, він відповідав іще точніше. Комп’ютер правильно вказав орієнтацію 91% чоловіків і 83% жінок.

Штучний інтелект вчені натренували, використовуючи фотографії 36 630 чоловіків і 38 593 жінок. Науковці взяли зображення з сайтів знайомств.

Особливості особи, які класифікатор порахував ключовими, включають постійні (форма носа, щелепи) і тимчасові (рослинність на обличчі).

Дослідження показало, що гомосексуальні чоловіки і жінки частіше мають нетипові для своєї статі риси і вираз обличчя, а також рослинність на ньому. Наприклад, чоловіки-геї частіше мають довгий ніс, високе чоло і вузькі щелепи, а гомосексуальні жінки – більш широкі щелепи і низькі лоби.

Це частково підтверджує теорію, згідно з якою орієнтація людини формується ще до його народження, в утробі матері, а причина нетиповою орієнтації, як і нетипових рис обличчя, полягає в нестачі гормонів своєї статі або надлишку гормонів протилежної статі. Іншими словами, якщо орієнтацію можна настільки точно визначити по обличчю, то швидше за все геями не стають, а народжуються.

Алгоритм зміг помітити тонкі відмінності у структурі обличчя, які людське око не помічає. Однак у реальному житті штучний інтелект помиляється частіше, ніж коли просто аналізує фото в мережі.

Втім, тут є і певні труднощі, оскільки це програмне забезпечення може втручатись у приватність людини і її подекуди навіть загрожувати її безпеці.

Поліція у світі, включаючи країни, де проблеми з дотриманням прав людини, все частіше використовує програми з розпізнавання облич.

Тому цей алгоритм може зашкодити ЛГБТ-людям у країнах, де гомосексуальність поза законом.