Ваша пенсія у небезпеці: як посадовець “Укрпошти” обкрадав клієнтів

На кожного українця припадає 65 банкнот Поштівка image 2

У Чернівцях ухвалили вирок колишньому начальнику поштового відділення, який привласнював пенсії, субсидії та інші соціальні виплати мешканців міста, а також кошти підприємства.

Як зазначається в Єдиному державному реєстрі судових рішень, посадовець підробляв підписи у відомостях на виплату монетизації субсидій, а кошти забирав собі. Схожим чином привласнював і чужі пенсії: коли листоноші повідомляли, що одержувачі на день виплати за місцем реєстрації були відсутні, зловмисник у касових звітах відзначав пенсії як виплачені і клав їх до власної кишені. Не гребував посадовець і субсидіями на придбання скрапленого газу й твердого пічного палива.

Внаслідок такого злодійства шестеро мешканців Чернівців недоотримали 13 483 гривні соціальних виплат.

Окрім того зловмисник привласнив поштові марки, конверти, періодичні видання та готівкові кошти компанії на загальну суму 80 271 гривню.

Колишній посадовець у суді свою вину визнав повністю. Також вказав, що протягом півтора року добирався до роботи на таксі, витрачаючи щодня по 200 гривень.

Вироком суду екс-начальника поштового відділення визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 і 3 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 ККУ, та засуджено до обмеження волі на 3 роки з позбавленням права упродовж 2 років обіймати посади, які пов’язані з матеріальною відповідальністю.

Із засудженого стягнуто 79 433 гривні матеріальної шкоди на користь “Укрпошти” та 4147 гривень витрат на залучення експерта.