Брехун Джей Ді Венс був оцінений в «чотири Піноккіо».
Віцепрезидент США Джей Ді Венс зазнав різкої критики з боку журналіста The Washington Post Ґленна Кесслера у вівторок за його останню заяву про шахрайство з виплатами за соціальним забезпеченням, яке начебто викриває робоча група мільярдера Ілона Маска з Департаменту ефективності уряду (DOGE).
«Подивіться на людей, яким по 150 років, і які шахрайським шляхом отримують виплати соціального забезпечення», — сказав Венс в інтерв’ю Fox News минулого тижня, цитуючи вже спростовану заяву Маска про те, що померлі отримують виплати.
Читайте також: “Вони жалюгідні!” Кабінет Дональда Трампа зізнався в “зневазі до Європи, що живе за чужий рахунок”, після витоку секретних повідомлень
Потім він зробив ще більш сміливу заяву:
«40 відсотків людей, які телефонують до служби соціального забезпечення, насправді займаються шахрайством. Це означає, що 60 відсотків тих, хто справді потребує своїх виплат, змушені чекати в черзі».
Це твердження — що 40% дзвінків до Служби соціального забезпечення є шахрайськими — використовується як виправдання дій DOGE із закриття телефонної підтримки, що може призвести до того, що мільйони людей змушені будуть особисто звертатися в офіси в інших містах. Кесслер пише, що це твердження абсолютно хибне.
«Щодо заяви Венса про те, що 40 відсотків тих, хто дзвонить до Служби соціального забезпечення, займаються шахрайством — це абсурд саме по собі, щось на кшталт викривленої логіки, яка з’являється в кінці гри в зіпсований телефон», — написав Кесслер. — «Венс повторив слова мільярдера Ілона Маска, який виступав у Вісконсині на підтримку консервативного судді 30 березня. Як і Венс, Маск заявив, що 40% дзвінків є шахрайськими».
Читайте також: Звинувачення проти Гегсета множаться, і глава Пентагону стикається з новими проблемами
Насправді ж Венс посилається на статистику Служби соціального забезпечення, згідно з якою «приблизно 40% випадків шахрайства з прямим зарахуванням коштів пов’язані з дзвінками до SSA для зміни банківських реквізитів». Іншими словами, він усе переплутав — 40% шахрайств включають телефонні дзвінки, а не навпаки.
«У березні тимчасовий комісар SSA Ліланд Дудек повідомив журналістам, що агентство щорічно втрачає 100 мільйонів доларів через шахрайство з прямим зарахуванням. Це здається великою сумою, але щороку SSA виплачує 1,6 трильйона доларів, і 99,3% з них надходять через пряме зарахування. Іншими словами, лише 0,00625% виплат втрачаються через шахрайство, з яких 0,0025% (тобто ті самі 40%) пов’язані з дзвінками на гарячу лінію SSA».
Читайте також: Венс і Трамп – «корисні ідіоти» Путіна, – заявив кузен віцепрезидента США
«Різниця між 40 відсотками та 0,0025 відсотка є колосальною», — підсумовує Кесслер. — «Але у прагненні адміністрації Трампа роздути обурення з приводу нібито шахрайства в SSA, Венс вийшов у ефір із чистісінькою вигадкою. І отримав чотири Піноккіо».
Довідка.
Фраза “отримав чотири Піноккіо” — це метафорична оцінка брехні, яку використовує журналіст Ґленн Кесслер у своїй рубриці Fact Checker у The Washington Post. Він оцінює правдивість заяв політиків за шкалою від одного до чотирьох Піноккіо, де:
-
1 Піноккіо — трохи перебільшено або частково неправда;
-
2 Піноккіо — серйозне перекручення фактів;
-
3 Піноккіо — відверта неправда;
-
4 Піноккіо — масштабна, безсоромна брехня або маніпуляція.
Тобто “чотири Піноккіо” — це найвища оцінка неправдивості, щось на кшталт червоної картки у футболі. Це означає: «ця заява — повна брехня, і це легко довести фактами».
Образно це можна уявити як чотири довгі носи Піноккіо, які виросли через брехню.