Член Єврокомісії (ЄК) із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон дав прогноз, що європейські АЕС нового покоління потребуватимуть до 2050 року 500 млрд євро інвестицій.
Про це повідомляє «Енергетичний фронт».
Тьєррі Бретон виступає на підтримку внесення ядерної енергетики в «таксономію» – економіку, інвестиції в яку не шкодять клімату.
Напередодні Нового року Єврокомісія оголосила, що до досягнення «вуглецевого нейтралітету», якого вона розраховує домогтися до 2050 року, ядерна енергетика і спалювання природного газу, незважаючи на забруднення навколишнього середовища, можуть бути внесені в «зелену таксономію».
Передбачається, що таке рішення полегшить залучення інвестицій в інфраструктуру, що сприяє боротьбі проти кліматичних змін.
Читайте також: Відмова від АЕС стала однією з ключових помилок Меркель – Daily Telegraph
Для Бретона надання «зеленого» статусу ядерній енергетиці буде основоположним на перехідний період, оскільки мета досягнення до 2050 року «вуглецевого нейтралітету» потребує колосальних інвестицій.
Єврокомісар вважає, що «внесення ядерної енергетики в таксономію є вирішальним, щоб дати можливість галузі залучити ті капітали, які їй знадобляться».
«Тільки вже наявним ядерним електростанціям потрібно до 2030 року інвестицій на 50 млрд євро. І ще 500 млрд знадобиться до 2050 року для станцій нового покоління», – заявив єврокомісар.
«Екологічний перехід спричинить промислову революцію небаченого розмаху. Як і конкурентну боротьбу за капітали між різними енергетичними джерелами. Наприклад, тільки з відновлюваних видів енергетики знадобиться інвестувати 65 млрд євро на рік. І до цього треба додати 45 млрд щорічних інвестицій для створення інфраструктур додаткових мереж», – наголосив Бретон.
За його оцінкою, при 26% електрики, виробленої в ЄС за рахунок ядерної енергетики, до 2050 року ядерна енергія становитиме щонайменше 15% енергетичного балансу Євросоюзу.
Читайте також: Сім країн-членів ЄС закликали Євросоюз не відмовлятися від АЕС
Як повідомлялося, десять країн ЄС (Франція, Румунія, Чехія, Фінляндія, Словаччиня, Хорватія, Словенія, Болгарія, Польща та Угорщина) виступили за включення атомної енергетики в розроблений Єврокомісією список галузей, які сприяють зменшенню шкоди навколишньому середовищу.