В Україні зростає популярність равликових ферм

3 Червня 2017, 12:15

Імпорт равликів в Україну виріс до рекордного рівня – за перший квартал поточного року в Україну везли понад 11 тонн равликів

За перші три місяці 2017 року Україною було імпортовано 11,2 т живих равликів на суму 33,9 тис. дол. США.

равлики

Для порівняння – в минулому році було ввезено менше 1 т, а в 2015 лише 400 кг. Зростання імпорту викликане підвищенням інтересу українців до розведення равликів, з огляду на перспективний напрямок діяльності. Відтак, імпортовані равлики використовуються для нарощення їх кількості.

Серед країн-постачальників равликів до України  Польща – 10,2 т та Литва – 1т.

равликова ферма

Французький равликовий фермер Hugues Millot збирає равликів виду Helix Aspersa, широко відомих як виноградний равлик (Gros-Gris – Великий сірий – французькою мовою), на своїй фермі равликів в Souligne-sous-Ballon на заході Франції

Для довідки: минулого року Україна експортувала рекордні 347 т равликів. Майже 100% партій формувалися з равликів, знайдених у сільській місцевості західних областей України. Промислово щорічно виробляється до 2 т равликів, які реалізовуються всередні країни.

Дивовижні факти про равликів

Равлики належать до класу раковинних молюсків. Тіло їх ассиметрично і складається з ноги з підошвою, тулуба і голови. В раковину голова і нога втягуються з допомогою дуже сильного спеціального мускула, який покриває все тіло равлика.

У цих істот мозок розділений на чотири секції, завдяки цій властивості вони мають здатність до мислення. Равлики навіть можуть приймати різні рішення, що базуються на їх життєвому досвіді.

Ці створіння в основному пересуваються шляхом повільного ковзання на підошві ноги, при цьому пересування здійснюється хвилями скорочення, пробігають ззаду наперед по підошві. Слиз, який виділяється під час руху шкірою, полегшує ковзання, тому як пом’якшує тертя.

Равлики живуть в середньому близько 15 років. За несприятливих умов вони можуть впасти в сплячку навіть на півроку.

Більшість равликів — гермафродити, дуже рідко зустрічаються різностатеві істоти. Вони розмножуються шляхом відкладання яєць. За один період равлик відкладає в середньому 85 штук. Період дозрівання яйця триває 3-4 тижні.

З’являються малюки на світ з прозорим панциром, у міру зростання він стає щільнішим. Міцність раковини равлика залежить від кількості кальцію в його їжі. Забарвлення панцира равлики безпосередньо залежить від кольору грунту і складу корму.

Равлики не здатні жувати, вони перетирають їжу своїми 25 тисячами зубами, які розташовані у вигляді терки. Їдять вони все: маленьких личинок, траву, листя, черв’яків. Розшукують їжу на дотик, своїми ріжками-щупальцями. П’ють ці створення не тільки ротом, а й за допомогою зовнішніх покривів шкіри. Равлики на світанку п’ють зовнішніми покривами росу, струшуючи її з листочків.

Бачать вони дуже погано, їх мікроскопічні вічка можуть лише відрізнити ніч від дня. Вони мають розвинутий нюх: равлик може відчути запах їжі на відстані до двох метрів.

Равлик

Равлик в природніх умовах

Слух у даних істот відсутній повністю. Вони не здатні видавати звуки. Взаємодіють равлики між собою за допомогою дотику. Ріжки ж цих створінь покриті рецепторами. Крім того у цих молюсків є органи хімічного почуття і рівноваги.

Равлики мають неприємну для тварин і людини властивість, яке проявляється в основному навесні – вони можуть бути переносниками паразитів: стрічкових черв’яків і глистів.

Ці маленькі створіння володіють неймовірною силою: вони можуть нести в 10 разів більше вантажу, ніж їхня власна вага.

Один з найбільших виноградних равликів був виявлений в 1976 році. Його вага становила 2 кг, а довжина — 15 дюймів. Однак найбільшим равликом є австралійський морський. Він важить до 40 кг і виростає до 30 см в довжину.

Джерело:

Український клуб аграрного бізнесу

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!