З 8 травня в Україні набула чинності постанова Кабінету міністрів, що містить перелік груп товарів, які підлягають гарантійному ремонту і які надалі повинні продаватися виключно за допомогою реєстратора розрахункових операцій (РРО).
Перелік таких товарів визначено постановою уряду від 16 березня 2017 року №231.
До списку потрапили понад 300 товарів: холодильники, плити, насоси, котли, кондиціонери, пральні машини, пилососи, бойлери, принтери, сканери, ноутбуки, телефони, колонки і навіть електронні книги з зовнішніми жорсткими дисками. До переліку потрапили не тільки складні прилади, але й велосипеди, шашличні мангали, електрочайники, наручні і настінні годинники, радіокеровані іграшки та навіть ортопедичні пояси, бандажі і милиці, коригувальні і сонцезахисні окуляри.
У постанові Кабміну введення цієї норми пояснюється необхідністю легалізації тіньового ринку (торгівля з касовими апаратами) і турботою про споживачів – зараз в разі поломки товару, купленого на ринку, брак практично неможливо відремонтувати безкоштовно або замінити.
На думку експертів у сфері торгівлі, дія цієї постанови призведе до масового зникнення недорогої китайської побутової техніки на базарах і подорожчання її в магазинах.
В кінці минулого року Верховна Рада прийняла закон, який зобов’язує застосовувати РРО всіх торговців складною технікою, включаючи платників єдиного податку незалежно від обсягів їх річного доходу.
Ця ініціатива викликала невдоволення підприємців, які торгують технікою на ринках і в інтернет-магазинах. Вони побоюються складнощів в адмініструванні РРО та вказують на високу вартість касової техніки.