У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулися лабораторні випробування прототипу двигуна для ракети-«аутофага», яка “з’їдає” свої компоненти в польоті
Ракета створена спільними зусиллями українських та британських вчених. Нова ракета дозволить знизити вартість запуску невеликих супутників.
Вчені створили двигун, який зробить ефективним пуски маленьких і дешевих ракет. Проблема вже існуючих апаратів в тому, що в них маса пального і сховища, в якому воне міститься, багаторазово перевищує корисне навантаження. Якщо ж спробувати полегшити ракету, обсяг палива буде згоряти швидше ніж падає вага ракети, через що пристрій не може доставити вантаж на потрібну орбіту. Розробники прототипу стверджують, що їхня технологія допоможе знайти вихід з цієї ситуації.
Проте основна частинапрототипу ракети-«аутофагу» складається з двох витратних компонентів: твердопаливного пластикового стрижня у вигляді циліндру і окисника всередині нього. Стрижень вводиться в гарячий двигун, де тверде тіло і окисник випаровуються і перетворюються на газ, який викидаючись створює тягу. Тверде паливо, таким чином, утворює тіло ракети, а двигун під час запуску буде просуватися до основи стрижня, поступово “з’їдаючи” його. При цьому дросселирование (зміна величини тяги) досягається через зміну швидкості введення стрижня в двигун.
Таким чином, під час запуску “аутофага” забезпечується більша вантажопідйомність ракети і робить необов’язковим використання ступенів, які могли б стати космічним сміттям.
У Дніпрі пройшли успішні випробування роботи двигуна мотора, який пропрацював цілу хвилину. Вчені вважають, що незабаром зможуть зробити випробувальний пуск повноцінної ракети-“аутофага”.