Виробництво горілки з вмістом спирту менше 45,4% в Україні в січні-травні 2017 року скоротилося на 21,1% порівняно з аналогічним періодом 2016 року – до 5,5 млн декалітрів, виробництво коньяку та бренді скоротилося на 24,9% – до 781 тис. декалітрів, повідомила Державна служба статистики.
Виробництво горілки в травні 2017 року становило 847 тисяч дал, що на 23% більше, ніж місяцем раніше, і на 3,1% менше, ніж у травні 2016 року. Виробництво коньяку та бренді в травні поточного року становило 128 тис. дал, що на 22,4% поступається показнику квітня поточного року, але на 15,1% перевищує показник за травень 2016 року.
Також повідомляється, що обсяг виробництва лікерів та інших спиртних напоїв в Україні в січні-травні збільшився на 7,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав 2,36 мільйона дал. У травні поточного року виробництво лікерів та інших спиртних напоїв становило 545 тисяч дал, що на 5,8% менше, ніж минулого місяця, і на 1,8% більше, ніж у травні 2016 року.
Зазначається, що останнім часом в Україні все важче знайти справжній український коньяк.
“На жаль, ми спостерігаємо тренд, чим м’якіший коньяк трирічної витримки, тим більше ймовірність, що це не справжній коньяк. Коньяк має насичений і трохи різкуватий смак, адже витримка в дубі насичує його дубильними речовинами… Витримувати коньячний спирт в бочках роками – це досить дороге задоволення. Тому, в Україні сьогодні масово розвивається сегмент бренді. Це напої зі спиртів, часто з винограду, які витримані не менше трьох років”, – пояснив маркетинг-директор компанії Eastern Beverage Trading Олексій Безуглий.
Дані наводяться без урахування окупованої території Криму та частини зони проведення антитерористичної операції.