В Україні на грип та ГРВІ захворіли понад 193 тис. людей

Стався перший у сезоні смертельний випадок від грипу Поштівка

В Україні з 21 по 27 листопада 2016 року на грип та ГРВІ захворіли 193 тис. 261 людина, із них 69% – діти до 17 років, епідемічні пороги перевищені в Дніпропетровській, Луганській та Харківській областях.

Як повідомляє в середу прес-служба Міністерства охорони здоров’я України з посиланням на Центр грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу “Український центр з контролю та моніторингу захворювань”, показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України становить 453,8 на 100 тис. населення, що на 13,3% перевищує показники за минулий тиждень.

Найвищу захворюваність зареєстровано в Київській області, а найнижчу – в Тернопільській області.

Збільшення приросту захворюваності на грип і ГРВІ серед дітей до 17 років (на 14,8% проти 3,7% серед дорослих) вплинуло на загальну картину в Україні.

Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися по медичну допомогу, більша минулого тижня на 16,1%. Порівняно з минулим тижнем в умовах стаціонару медичної допомоги потребували діти віком до чотирьох років та шкільного віку.

На звітному тижні летальних випадків від грипу не зареєстровано.

Від початку епідемічного сезону фахівцями вірусологічних лабораторій МОЗ України досліджено 240 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип і ГРВІ, в 13,8% визначено РНК вірусів грипу типу А.

У нинішньому епідсезоні домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, який визначено в 73%.

Джерело:

Інтерфакс-Україна