У Туреччині заборонили доступ до анонімної мережі Tor.
Активісти, журналісти та інші люди використовували мережу для того, щоб обійти державну цензуру. Блокування Tor стало одним із заходів обмеження свободи слова і ЗМІ в країні.
У Туреччині раніше вже блокували ряд ресурсів, але тоді це було пов’язано зі спробою перевороту і витоком інформації. На цей раз блокування ніяк не пов’язане з подіями, що відбуваються в країні.
Минулого місяця в Туреччині заблокували Facebook, Twitter, WhatsApp і YouTube через спроби перевороту. У липні 11 членів Парламенту, що належать до Демократичної партії прокурдських Народів, спробували скинути президента Реджеп Тайіп Ердогана. Також в березні цього року після теракту в Анкарі, в столиці перестали працювати соціальні мережі, включаючи Facebook і Twitter.
У жовтні був обмежений доступ до Google Drive, Dropbox, OneDrive і GitHub. Такі заходи було вжито через витік електронних листів міністра енергетики Туреччини Берата Албайрака, що є зятем Ердогана. У повідомленнях могли міститися дані про те, як президент використовував свою владу для тиску на ЗМІ.
У листопаді було опубліковано дослідження американської неурядової організації Freedom House, що стосується рівня свободи в інтернеті в різних країнах. Дослідники виділили країни, де свободу користувачів обмежили найбільше. У їх числі опинилися і Туреччина.
Нагадаємо, нещодавно у Казахстані заблокували найбільші соцмережі.