В НБУ назвали найстійкіші українські банки

НБУ вперше оприлюднив повні результати стрестестування банків

Національний банк України вперше опублікував результати оцінки стійкості банків у розрізі банківських установ.

Оприлюднені дані доступні у розділі “Банківський нагляд – діагностика банків”.

Згідно з поясненнями регулятора оцінка стійкості включає в себе оцінку якості активів (AQR), а для найбільших банків ще і стрестестування.

Об’єктами стрес-тестування були банки, на які сукупно припадало понад 94% активів банківського сектору. Для стрес-тестування обиралися банки, найбільші за середнім значенням двох показників: зважені на ризик активи та депозити фізичних осіб.

Оприлюднені дані відображають показники достатності основного та регулятивного капіталу банків за результатами AQR та стрес-тестування.

Результати оцінки стійкості свідчать, що банківський сектор є достатньо капіталізованим, проте має збільшувати запас міцності, щоб посилити стійкість до можливих криз.

Результати за підсумками оцінки якості активів

За підсумками AQR та екстраполяції (56 банків, що не проходили стрес-тести) у чотирьох з 56 банків було виявлено потребу у капіталі на звітну дату – початок 2018 року. Два із них до моменту завершення діагностики були вже достатньо капіталізованими. Ще два банки – банк “Глобус” і Містобанк – потребували докапіталізації, проте на кінець 2018 року вже виконали необхідні заходи.

Результати для банків, які проходили стрес-тестування активів

Із 24 банків, що пройшли стрес-тестування, потребу в капіталі мали 13 установ на загальну суму 42,1 млрд грн. Без урахування ВТБ Банку, який було визнано неплатоспроможним, потреба становила 34,7 млрд грн. З урахуванням заходів, здійснених банками та верифікованих Національним банком, на кінець 2018 року потреба знизилась до 19,7 млрд грн.

З 13 банків повністю закрили потребу в капіталі за несприятливим сценарієм чотири банки: ПУМБ, Універсал Банк, банк “Восток” та Сбєрбанк.

Ще три банки більше ніж на половину виконали плани реструктуризації: “Південний”, Альфа-банк та Ощадбанк.

Інші банки мають час до кінця 2019 року на повне виконання планів реструктуризації.

Національний банк планує і надалі здійснювати оцінку стійкості банків та банківського сектору та публікувати її результати у розрізі фінустанов.