В МЕРТ не можуть назвати терміни конкурсів з відбору наглядових рад і глав держкомпаній

Нефьодов
15 Червня 2017, 23:12

Терміни проведення перших конкурсів із відбору членів наглядових рад п’яти державних компаній – “Укрпошта”, НЕК “Укренерго”, “Укргідроенерго”, “Укрзалізниця” та “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” – залишаються невизначеними, повідомив перший заступник міністра Максим Нефьодов.

“Прем’єр же сказав, що він невдоволений процесом”, – прокоментував М.Нефьодов ситуацію з підготовкою конкурсів.

Глава уряду Володимир Гройсман на конференції з лідерства в корпоративному управлінні в Києві 14 червня зазначив:

“Ми підхопили ініціативу минулого уряду, зробили кілька призначень, але на цьому поки що все. Я в цьому плані досить самокритичний – ми не досягли значного прориву”.

За його словами, уряд нині “достатньо предметно, буквально кожного тижня” працює над конкретними рішеннями, як забезпечити ефективний і незалежний менеджмент у державних компаніях.

М.Нефьодов уточнив, що початок конкурсів планується після змін у правилах роботи створеного урядом номінаційного комітету.

Як повідомлялося, уряд В.Гройсмана за період роботи з середини квітня 2014 року за процедурою відбору через номінаційний комітет призначив голів “Укрзалізниці”, “Укрпошти”, аеропорту “Бориспіль” і незалежних членів наглядової ради НАК “Нафтогаз України”, проте у випадках “Укрзалізниці”, “Укрпошти” та “Нафтогазу” конкурси з відбору голів було розпочату ще за уряду Арсенія Яценюка.

Мінекономрозвитку після того, як у квітні минулого року його очолив перший віце-прем’єр Степан Кубів, також оголосило конкурси з відбору керівників “Укрхімтрансаміаку” та заводу “Електроважмаш”. Переможця першого було відібрано, але так і не призначено, а другий конкурс не дійшов і до стадії визначення переможця.

У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів суттєво розширив склад створеного в лютому 2015 року номінаційного комітету з відбору керівників найбільших держпідприємств, ввівши до нього додаткових представників від уряду та збільшивши кількість незалежних експертів. До глав Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінфіну, Мінагропроду та Мінінфраструктури були додані віце-прем’єр Володимир Кістіон, віце-прем’єр – глава Мінрегіонбуду Геннадій Зубко, міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко і міністр юстиції Павло Петренко.

Кількість незалежних недержавних експертів із правом дорадчого голосу, яких погоджують із Кабміном, було збільшено з п’яти до восьми. Крім того, до складу номінаційного комітету введено ще одного незалежного експерта – спеціаліста з підбору персоналу, що входив до комісії з конкурсного відбору відповідного підприємства.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!