В Ісландії відкрився новий проект, який передбачає видобуток електроенергії з магми, яка знаходиться всередині вулканів. Це потужне і постійне джерело енергії, на яке ще не впливає навколишнє середовище, повідомляє Faina Idea.
Проектом пропонується пробурити 5 кілометрову дірку в південно-західній частині Ісландії, в тому місці температура коливається між 400 і 1000 градусів за Цельсієм. Цього достатньо для створення надкритичного пару, який, за оцінками експертів, може генерувати до 50МВт електроенергії, що робить такий метод в 10 разів ефективнішим за використання геотермальних свердловин.
Геотермальну енергію використовували вже кілька десятиліть, для отримання енергії таким методом потрібно було також робити свердловини, але з меншою глибиною. При цьому, Ісландії вигідніше отримувати енергію з вулканів, так як вони здатні покрити всю частину енерговитрат. Геотермальні джерела здатні дати енергію тільки для чверті країни, а решту потреб забезпечують гідроелектростанції.
Однак, незважаючи на те, що методика лежить на поверхні, є проблеми. Вулкани працюють не самі собою, а в комплексі з водою, тобто за фактом – це ті ж самі геотермальні джерела, але при цьому трохи більш потужні. Сам проект і народився з помилки під час будівництва гідротермального джерела. Тоді випадково, через помилки в розрахунках, фахівці просвердлили свердловину на 2 кілометри глибшу, ніж було потрібно. Усвідомивши помилку інженери вирішили все таки з’ясувати, чи можна отримати енергію і з такої свердловини. Тоді залили в свердловину воду і отримали 30 мегават потужності.
Свердління нової свердловини розпочалося ще 12 серпня в сейсмонебезпечному регіоні Рейкьянес в Ісландії, дослідники сподіваються дістатися до Середньо-Атлантичного хребта – великого кордону між тектонічними плитами Землі, де магма нагріває морську воду до температури аж до 1000 градусів за Цельсієм.