В Чорногорії розкрито спробу вбивства прем’єра, за якою стоять росіяни

В Чорногорії розкрито спробу вбивства прем'єра, за якою стоять росіяни ПоштівкаЧорногорські співробітники поліції супроводжують чоловіків на допит в Подгориці
6 Листопада 2016, 22:59

Спецпрокурор, який розслідує підозру в спробі змови з метою вплинути на жовтневі вибори парламенту Чорногорії, сказав в п’ятницю, що група “російських націоналістів” планувала вбивство прем’єр-міністра Міло Джукановича, щоб забезпечити прихід до влади чорногорської опозиції.

Республіка колишньої Югославії збуджена теоріями змови після виборів 19 жовтня, на яких влада заарештувала 20 громадян Сербії на її кордоні, звинувативши їх в підготовці збройних атак на держустанови.

“Організаторами цієї кримінальної групи були націоналісти з Росії, які вважали спочатку, що уряд Чорногорії на чолі з Міло Джукановичем неможливо змінити на виборах і тому потрібно змістити силою”, – сказав спецпрокурор по боротьбі з організованою злочинністю Мілівое Катніч.

Мета полягала в тому, щоб убити прем’єра і допомогти опозиції захопити парламент, сказав Катніч. Він не назвав партію, яку підозрюють в зв’язках з цим угрупованням.

“Влада виявила, що ця кримінальна угруповання була сформована в Чорногорії, Сербії і в Росії з метою вчинити акт тероризму”, – сказав він.

Вбивство передбачалося доручити особі з навичками снайпера, сказав спецпрокурор.

Він сказав, що вів розслідування у співпраці з владою Сербії. Сербія теж затримала ряд підозрюваних у чорногорському змові.

Ніхто з опозиційних політиків не був негайно доступний для коментарів. Раніше опозиційні партії називали підозри в змові сфабрикованими і звинувачували Джукановича в прагненні продовжити своє чвертьвікове домінування в Чорногорії.

Перед виборами останній звинувачував Росію у фінансуванні опозиції з метою перешкодити неминучому вступу Чорногорії в НАТО. Опозиція це заперечує. Представник Кремля назвав ці заяви Джукановича “вельми дивними” і закликав до “тверезих оцінок”.

Партія прем’єра перемогла на парламентських виборах, але не набрала більшості. Вона пропонувала виборцям 620-тисячної Чорногорії підтримати курс на вступ до НАТО і інтеграцію з ЄС замість поглиблення зв’язків з традиційними союзниками – сусідної Сербії і Росії.

Зміцнюючи зв’язки з Північноатлантичним альянсом, Чорногорія провела спільні навчання з НАТО, під завісу яких свої маневри по сусідству почали Сербія, Росія і Білорусія.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!