Австралійські вчені заявили про відкриття нового виду гігантських травоїдних динозаврів – саваннозаврів, які належали до виду титанозаврів. Про це пише DT.UA. Відкриття дозволило припустити, що титанозаври, які з’явилися спочатку в Південній Америці, розповсюдилися на інших континентах в епоху “глобального потепління”, приблизно 105 мільйонів років тому.
Новий вид, який був виявлений в штаті Квінсленд, мешкав на Австралійському континенті 95-98 мільйонів років тому. Вчені виявили його рештки ще у 2006 році. На думку дослідників, у висоту цей динозавр був приблизно з сучасного жирафа, а довжина його тіла становила близько 15 метрів.
Більш того, в ході розкопок вчені також виявили кілька кісток іншого виду, який отримав назву Diamantinasaurus matildae. За даними вчених, дані види динозаврів належать до групи динозаврів-зауроподів, які мали невеликий порівняно із загальним розміром череп, масивне тіло і довгу шию. Група зауроподів, в свою чергу, відноситься до роду титанозаврів – найбільших рослиноїдних динозаврів.
Виявлення рештків титанозаврів в Австралії, на думку вчених, свідчить про те, що ці динозаври були поширені по всій Землі. Їхнє поширення відбулося не раніше, ніж 105 мільйонів років тому, коли існував природний бар’єр між Південною Америкою та іншими континентами.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.