Українські ягідівники мають унікальну можливість захопити лідерство у вирощуванні, селекції та просуванні смородини як суперфуда. А це значно вигідніше, ніж продавати ягоду.
Про це написав економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.
«Витрати на виробництво смородини відносно невисокі, його можна механізувати, а цінності продукту, якщо їх донести до споживача, можуть бути реалізовані по досить високій ціні. Коли це станеться, ми почнемо імпортувати високопродуктивні та високоцінні сорти смородини та долучатися до глобального тренду. І це теж не погано. Але хотілося б взяти участь і у його формуванні!», — написав експерт.
За словами Андрія Ярмака, про смородину майже ніхто не знає поза межами Східної Європи.
«У той же час я майже впевнений, що чорна смородина за кілька років буде хітом в тих же США», — зазначив Андрій Ярмак.
«Чому не вигідно? Бо протягом багатьох років її не вирощували в США. Вона була під забороною. Так само, як призабутий навіть у нас аґрус. Отже, американські компанії, які є дуже досвіченими в маркетингу, не вкладали грошей в селекцію та розкрутку смородини. І, до речі, смакові якості цієї ягоди ніхто особливо не покращував. Адже вона зараз, переважно, надається для потреб переробки.», — пише експерт.
#смородина проти #чорниця #Меми, #хештеги, вірусні ролики – всі ці речі стають все важливішими інструментами…
Опубліковано Andriy Yarmak Середа, 28 червня 2017 р.