Українські банки жорстко моніторять доходи своїх клієнтів

1 Квітня 2020, 12:04

Перевіряють декларації

Фінансові установи України стали прискіпливо ставитися до джерел доходів своїх клієнтів, якщо ті проводять великі грошові операції зі своїми рахунками. Для того, щоб мати можливість скористатися своїми ж грошима, клієнт ще має довести, що отримав їх легальним шляхом.

В українських банках здійснюють жорсткий мотіторінг фінансів своїх клієнтів і джерел їх отримання. При цьому більшість банків задаватимуть питання тим, хто спричине у них сумнів щодо легальності грошових операцій, які намагається зробити громадянин. У зв’язку з цим безліч українців змушені декларувати свої річні доходи, про що говорить статистика податкової служби за минулий рік.

Податківці повідомляють, що за 2019 рік українцями було подано більше 134 тисяч декларацій з інформацією про майно і доходи, загальна сума в яких склала 20,4 мільярдів гривень. Це на 42% більше, ніж в 2018 році. При цьому податки з прибутків фізосіб дорівнюють 443 мільйонам гривень, а це більше, ніж минулого періоду на 69 мільйонів гривень. Крім того, держбюджет очікує вливань за рахунок військового збору на суму майже 73 мільйони гривень, що на 15 мільйонів гривень більше зборів в 2018 році.

Ці суми безпосередньо пов’язані з вимогами фінансових установ про надання доказів легальності доходів, чого може послужити тільки декларація про доходи.

“Якщо людина вносить або знімає гроші з депозиту, або набуває дорогі речі, наприклад, авто, банки починають задавати питання. Деякі банки відкрито заявили, що єдиний документ, який підтверджує доходи – це річна декларація фізособи. Інші можуть попросити довідку про зарплату. Це стосується і фізосіб і фізосіб-підприємців”, – коментує гендиректор Е.С.Консалтінг Олександра Томашевська.

За її словами, найбільш “прискіпливі” банки України – це Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль і Укрсиббанк.

Джерело:

UBR

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!