Оператор державних лотерей компанія “Українська національна лотерея”, на тлі необґрунтованого застосування антиросійських санкцій проти її конкурентів, відкрито рекламує проведення платежів для гри в одну зі своїх лотерей через платіжну систему Interkassa, зав’язану на Росію, повідомляє “Апостроф”.
Видання зазначає, що після введення антиросійських санкцій проти двох з трьох операторів, які займаються розповсюдженням лотерей в Україні — компаній “М.С.Л.” і “Патріот” — експерти відразу ж почали стверджувати, що все це не просто так. Більш того, у випадку з “М.С.Л.” СБУ навіть визнала безпідставність санкцій.
У той же час їхній конкурент, компанія “УНЛ”, яка через введення санкцій проти двох інших операторів сьогодні фактично монополізувала ринок, помічена в досить неприємній історії.
“Більше року компанія „УНЛ“ співпрацювала з фірмами, які підозрюються у фінансуванні тероризму. У чому, до речі, компанія сама і зізналася. Більш того, за фактом ухилення від податків і нанесення збитків державі в особливо великих розмірах проти посадових осіб „УНЛ“ відкриті кримінальні справи. Здавалося б, компанія мало не сама проситься до списку санкцій. А її туди чомусь не пускають. Як тут не зробити висновок про подвійні стандарти, або, того гірше, — про виборчу санкційну політику, де, власне, санкції використовуються в інтересах певних осіб як такий собі нищівний кийок проти конкурентів?
І, схоже, що ці особи, які стоять за „УНЛ“, повністю впевнені в своїй безкарності — вони не звертають уваги ні на ризик потрапити до списку санкцій, ні на тих, хто його складає, ні на реакцію суспільства. Інакше важко пояснити, що на своєму сайті ця компанія відкрито закликає громадян вводити і виводити гроші, а також грати в лотерею за допомогою сервісу, зав’язаного на Росію”, — повідомляється в ЗМІ.
Видання змогло відстежити, що лотереї “УНЛ” через інтернет-магазин Interkassa спокійно продаються в Росії, приносячи прибуток компанії з адресою в РФ.
“Обчислити точно, який розмір комісії, одержуваної Interkassa при співробітництві з „УНЛ“, досить складно. За цими даними, середній показник при поводженні з банківськими картками становить 2,5%, але не менше 2 грн. Тобто розмір коштів, який отримує Interkassa, приблизно становить 2,5% від обсягу коштів, що надходять від гравців на придбання лотерейних квитків, і при виплаті виграшів оператором. У скільки реально виливається ця сума — можна тільки здогадуватися, враховуючи, що, на думку експертів, з України через ігри в інтернеті виводиться близько 20-26 млрд грн. А держава з цих астрономічних оборотів не отримує ні копійки”, — повідомляє видання.
Крім того, наголошується, що Interkassa позиціонує себе, як “система прийому платежів”. В контексті українського законодавства реклама такої “системи прийому платежів” з боку “УНЛ” викликає серйозні питання.
“У контексті українського законодавства реклама такої ”системи прийому платежів“ з боку ”УНЛ“ викликає серйозні питання. Адже, як відомо, список платіжних систем в Україні, строго обмежений, а без внесення в реєстр діяти їм у нас в країні заборонено”, – підкреслило видання.
У зв’язку з тим, що, проаналізувавши цей список на сайті НБУ, видання не знайшло там назви Interkassa (і інших варіантів — Interkassa, “Інтеркаса”, “Інтеркасса”), був направлений офіційний запит на адресу регулятора.
Заради об’єктивності варто зазначити, що в українському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб існує певне ТОВ “ІНТЕРКАССА” (код 36591442) з юридичної пропискою в Чернігові. А за адресою ми виявляємо, що це ТОВ “ІНТЕРКАССА” є, нібито, офіційним розповсюджувачем лотерей “УНЛ” (ось тільки юридична адреса у цій останній “ІНТЕРКАССІ” чомусь київська). Але і цієї організації в реєстрі платіжних систем на сайті Нацбанку також немає. Про це свідчить відповідь від НБУ, який ми отримали.
Що з цього випливає, пояснювати, напевно, не потрібно. Виходить, що “УНЛ” співпрацює з компанією з російською пропискою (згадаємо вказану на її сайті адресу в Санкт-Петербурзі), яка здійснює діяльність у якості “системи прийому платежів”, не отримавши на це дозволу у НБУ. Навряд чи хтось із влади зможе сказати, що така ситуація “нормальна”.
А в підсумку маємо те, що маємо — “подвійний стандарт”, антиросійські санкції для “обраних”. Можливо, цей матеріал зацікавить компетентні органи і стане предметом для більш ретельної перевірки і підготовки об’єктивних висновків, спрямованих на встановлення рівних відносин до всіх учасників лотерейного ринку і орієнтації цього бізнесу на інтереси України“, – підкреслює видання.
Нагадаємо, “УНЛ” незабаром може стати монополістом лотерейного ринку. Всіх конкурентів “УНЛ” — компанії “Патріот” і “М.С.Л.” спочатку віднесли до списку санкцій РНБО, а тепер і зовсім планують відібрати у них ліцензії на лотерейну діяльність завдяки новому проекту Мінфіну.
Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит. Разом з тим, саме цей лист було використано для введення санкцій проти “М.С.Л.”.
Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями. “УНЛ” пов’язують з нардепом від “БПП” Олександром Третьяковим.