Україні загрожує масштабне опустелювання території в найближчі 40 років, – Мінекології

19 Червня 2021, 15:33

Україна переходить в зону надвисоких температур і катаклізмів через кліматичні зміни, і вже в найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій, що загрожує втратою біорізноманіття, нестачею води, поширенням бідності, голоду і масових міграцій населення.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.

Відзначається, що Україна займає 9 місце в світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Більше 60% орних земель в Україні покриті чорноземами.

“На жаль, маємо сумну статистику: розораність земель України є однією з найвищих у світі та сягає трохи більше, ніж 54% території. Це призводить до значного розвитку деградаційних процесів. 13 млн га сільськогосподарських угідь піддаються згубному впливу водної ерозії, більше 6 млн га земель систематично піддаються вітрової ерозії; до 20 млн га охоплені пиловими бурями”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що для України боротьба з опустелюванням і деградацією земель є одним з пріоритетних напрямів державної екологічної політики. Для цього затверджено Національний план дій по боротьбі з деградацією земель і опустелюванням до 2025 року і створено Координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель і опустелюванням. Така робота проводиться у рамках впровадження цілей сталого розвитку та конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, потрібно втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах.

Читайте також: За 10 років природні зони в Україні зсунуться з півдня на північ на 150-200 км

Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко заявляв, що дві третини території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства, і більш 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації.

Нагадаємо, 2020 рік був найтеплішим за всю історію спостережень в Європі, а останні шість років – найжаркішими у всьому світі.

Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням надає наступне визначення: опустелювання (англ. desertification) означає деградацію земель у посушливих, напівпосушливих і сухих субгумідних районах у результаті дії різних факторів, включаючи зміну клімату і діяльність людини

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!