Україна вперше офіційно святкує Різдво Христове 25 грудня

Різдво
25 Грудня 2017, 17:04

В Україні сьогодні, 25 грудня, вперше офіційно відзначається Різдво за григоріанським календарем.

Це один з найбільших свят християнського світу, і в цьому році українські римо-католики зможуть його зустріти його в колі сім’ї без відгулів за свій рахунок і клопоту з відпусткою.

Сьогодні в церквах відбулися урочисті меси і зустрічі духовенства з віруючими.

Цьогорічне 25 грудня стало особливим, тому що вперше на державному рівні на центральній площі столиці українців вітали з Різдвом за західним обрядом.

Нагадаємо, що 25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також більша частина православних — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Албанську, Грецьку (які дотримуються Новоюліанського календаря).

Історичні факти говорять про те, що це ще й одне з найстаріших християнських свят. Воно увійшло в релігійний календар в 4 столітті н.е.

Як свято Різдво було проголошено в 431 році під час Ефеського церковного собору. З того часу католицьке Різдво щороку відзначають 25 грудня.

Саме в цей день народження Ісуса Христа відзначають католики, послідовники лютеранської та англіканської конфесій, баптисти, а також православні, які проживають на Заході.

Різдво для католиків та протестантів є особливим і найважливішим релігійним святом. Напередодні Різдва люди дотримуються Адвенту – часу в очікуванні свята, коли люди особливо приділяють увагу духовному життю, дехто, за бажанням, дотримується посту.

Ввечері 24 грудня, коли на небі з’являється перша зірка, родини збираються на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів та іншого. Перед початком трапези глава сім’ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб — оплаток.

Після вечері родина збирається до храму – на Месу Надвечір’я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина. Меса розпочинається, переважно, опівночі. Під час неї священик кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса.

Друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх віруючих.

25 грудня подається святкова їжа. Головною стравою столу у більшості католиків і протестантів є запечена індичка, качка, свинина та інше.

А також 25 грудня усі шукають подарунків від Санта Клауса чи Святого Миколая.

Кожній країні притаманні свої звичаї у святкуванні Різдва.

Жителі США та Канади не обходяться без традиційної індички, яку подають з картопляним пюре і особливим соусом із журавлини.

В Італії господині випікають паски, що називають “панеттоне”. Для близьких родичів у подарунок купують солодощі “торрончино”, що нагадують нугу.

Мешканці Німеччини також не обходяться без традиційних солодощів: дарують один одному пряники, а жителі Дрездена випікають невеликі кекси. На урочисте застілля німці печуть бісквіт, прикрашений вершками і шоколадом. Виготовляють його у формі поліна, нагадуючи сучасникам про традиції спалювати дерев’яне поліно в каміні.

У Литві напередодні свята готують кутю, страви з риби та іншу нежирну їжу.

А у Данії смажать гусака або качку з яблуками, готують рисовий пудинг і солодку кашу з рису з додаванням родзинок і кориці.

В Австрії та Угорщині — навпаки, не готують птицю, вважаючи, що так може відлетіти удача і щастя.

Поштівка вітає всіх вірян з цим найсвітлішим святом! Миру вам та вашим сімʼям!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!