Українська влада сама посилає сигнали зовнішньому світові, що Україна не є справжньою країною, що ми – це якесь непорозуміння. Коли той же Кличко робить якесь оголошення на всіх мовах світу, окрім української, коли посол приїжджає за кордон і питається, чи можна мені говорити російською, посол України! То чий же ви посол після цього? Ми самі запрошуємо таке ставлення до себе.
Про це на телеканалі ZIK заявив Юрій Шевчук, мовознавець, викладач української мови в Колумбійському університеті.
«Раз і назавжди нам потрібно позбутися поняття, що демократія – це вседозволеність, або масажний кабінет, де кожному має бути комфортно. Насамперед демократія – це закон і порядок та дотримання правил за якими усі грають, тоді ти будеш захищеним», – зауважив Юрій Шевчук.
Зокрема він наголосив, що коли в Україні буде змістовна політика щодо національної консолідації, то й українців у світі прийматимуть зовсім інакше.
«Люди не знають, про що ця країна, ким вона хоче бути. Одночасно Росією і Україною, православною і ще якоюсь? То правильно Путін каже, що це якась фікція, історична аберація», – каже мовознавець.
Водночас Юрій Шевчук зауважив, що українська влада сьогодні сама посилає сигнали зовнішньому світові, що Україна не є справжньою країною.
«Українська влада сама посилає сигнали зовнішньому світові, що Україна не є справжньою країною, що ми – це якесь непорозуміння. Коли той же Кличко робить якесь оголошення на всіх мовах світу, окрім української, коли посол приїжджає за кордон і питається, чи можна мені говорити російською, посол України! То чий же ви посол після цього? Ми самі запрошуємо таке ставлення до себе. Тому не треба говорити про те, що нас у Європі не чекають, або ж нас чекають, але вони хочуть знати, хто ми є, про що ми є»,– акцентував Шевчук.
Викладач української мови в Колумбійському університеті додав, що європейці хочуть бачити в українцеві подібні інстинкти націотворення, які є у поляків, французів та іспанців, які всім зрозумілі.
«Всі розуміють державний націоналізм. Але у нас це щось незрозуміле. Навіщо вчити українську мову, коли вона тут не передається, коли українська мова ставить тебе у дискриміноване становище, коли не дає тобі доступу до всіх тих нормальних джерел, до яких би кожна інша національна мова змогла дати доступ? Що на це відповісти – нічого, вони мають рацію. Але в цьому винні самі українці і той Уряд, який нічого не робить, щоби змінити ситуацію»,– підсумував Юрій Шевчук.