Україна, завдяки останнім розробкам вчених Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова, має високий потенціал для виробництва високоякісних червоних вин.
Про це на засіданні Президії Національної аграрної академії України повідомив директор ННЦ Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова В’ячеслав Власов, повідомляє сайт НААН.
Повідомляється, що розробки вчених Інституту останніх років (у напрямі селекції технічних сортів винограду) дали змогу поповнити асортимент України білими сортами – «Загрей», «Ароматний», «Іскорка», «Ярило», «Селена», – які використовуються для приготування столових білих вин високої якості.
Серед червоних сортів винограду нового покоління перспективними є «Одеський жемчуг», «Чарівний» (раннього строку достигання) та «Отрада» (пізнього строку достигання). Встановлено, що виноград названих сортів має високу здатність до накопичення та віддачі фенольних та барвних речовин і, таким чином, є потенціал для виробництва високоякісних червоних вин. Ще один з напрямків досліджень, започаткованих ученими, має на меті вивчення ролі поліфенолів винограду у вирішенні проблем пострадіаційних ускладнень, що дуже важливо для країн, території яких постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АС, – зазначив В. Власов.
За його словами, задля подальшого розвитку досліджень у виноробній галузі, Президія НААН постановила продовжити до 1 грудня 2020 р. селекційну роботу зі створення нових сортів винограду з підвищеним вмістом поліфенольних сполук для споживання з лікувально-профілактичною метою.
Окрім того, було прийнято рішення провести до 30 грудня 2019 року пошукові дослідження щодо потенціалу малих виновиробників для розвитку енотуризму (ознайомлення із технологіями, проживання в екологічно чистих регіонах та споживання екологічно чистого винограду і вина) як чинника покращення стану ампело- та енотерапії в Україні, – зазначив В. Власов.
У НААН повідомили, що, згідно з даними Державної служби статистики, площа виноградних насаджень станом на початок 2018 р. становить 42,5 тис. га, зокрема 40,3 тис. га у плодоносному віці. Основними виноградарськими та виноробними регіонами України є Одеська, Миколаївська, Херсонська, Закарпатська області та АР Крим, які займають 95% від загальних площ виноградних насаджень країни. Валовий збір у 2017 р. був на рівні 377,8 тис. тонн столового і технічного винограду, з якого на виноматеріали перероблено 253 тис. тонн винограду (без врахування АР Крим).