Найбільше випадків невиплат компенсацій за рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) зафіксували в Україні.
Про це йдеться у щорічний доповіді Ради Європи.
ЄСПЛ у 2016 році присудив виплатити українським позивачам понад 1,2 млн євро компенсацій.
Як відзначають автори доповіді, Україна найгірше серед усіх країн Європи здійснювала такі виплати протягом двох минулих років.
У минулому році Європейський суд з прав людини присудив виплатити українським позивачам більше 1,2 млн євро. Вчасно у 2016 році їх провели лише у 20 випадках. Ще у 16 справах компенсації виплатили після дедлайну. За 213 справах виплат не зробли (за формулюванням ЄСПЛ – “підтверджень про виплату компенсацій не надходило”).
Практично кожен п’ятий вирок, за яким вчасних виплат не було – український, відзначають у ЄСПЛ.
Водночас, у Європейському суді з прав людини кажуть про певне покращення ситуації із незалежністю українських судів, зафіксоване від 2010 року.
Україна увійшла до п’ятірки країн, де минулого року зареєстрували найбільше нових справ, що розглядає ЄСПЛ.
У 2016 році ЄСПЛ зареєстрував 99 нових справ, які надійшли від позивачів з України. У суді відзначають, що це суттєве зростання у порівнянні з минулим роком – на 42 позови.
Закрили (“вжито необхідних заходів”) за минулий рік лише чотири справи України (у 2015 році – 14).
Україна – один з лідерів за загальної кількістю справ, які розглядаються у Суді з прав людини, – 1147. За цим показником вище знаходяться лише Італія, Росія та Туреччина.
Серед найбільш резонансних справ від України у ЄСПУ – позов Юрія Луценка та Юлії Тимошенко щодо порушень законів прокурорами і суддями під час кримінальних розслідувань проти них у часи президенства Януковича.
BBC Україна