Угорський уряд ухвалив постанову про затримання усіх прохачів притулку і утримання їх у спеціальних таборах на кордонах країни.
Прем’єр-міністр Віктор Орбан назвав постанову відповіддю на нещодавні теракти у Європі, здійснені мігрантами. За його словами, Угорщина перебуває “у облозі”.
”Потік мігрантів лише скоротився, але ще не припинився, – заявив пан Орбан на церемонії посвяти нових 450 прикордонників. – Ми отримали час посилити наші лінії оборони”.
Він назвав імміграцію “троянським конем тероризму”. “Якщо світ побачить, що ми можемо захистити наші кордони… то ніхто не буде намагатися потрапити до Угорщини незаконно”, – додав він.
Пан Орбан також заявив, що прибуття до Європи мусульман загрожує християнській культурі й ідентичності. “Ті, хто готується до цієї подорожі, не хочуть жити відповідно до нашої культури, а тільки відповідно до своєї – але із європейською якістю життя”, – заявив він.
Згідно із новою постановою, усі мігранти, що прибувають до Угорщини – як і ті, що вже перебувають у країні – утримуватимуться у спеціальних таборах на кордоні доти, доки розглядатимуться їхні заявки на отримання притулку.
Правозахисні групи, включно із Amnesty International, висловили занепокоєння у зв’язку із новою постановою, назвавши її “ксенофобською пропагандою, що спекулює на страхові”.
”Цей новий закон матиме жахливий фізичний і психологічний вплив на жінок, дітей і чоловік, що й так зазнали великих страждань”, – йдеться у заяві Управління ООН з питань біженців.
Із 2015 року Угорщина стала транзитною країною на шляху мігрантів із Близького Сходу на північ ЄС. Того року через країну пройшло близько 400 тисяч мігрантів.
У жовтні 2016 року Угорщина провела референдум щодо прийняття мігрантів в країні. Тоді близько 98% проголосували проти намірів Євросоюзу розмістити в країнах-членах блоку 160 тисяч мігрантів, 1 294 з яких повинні дістатися Угорщині.
У 2016 році в Угорщині зареєстрували понад 29 тисяч заявок про надання притулку, із них задовольнили лише 425. На противагу, у цьому ж році Німеччина прийняла понад 280 тисяч біженців.
BBC Україна