Дослідники запропонували новий спосіб лікування фобій без стресових переживань.
Міжнародний колектив учених запропонував новий спосіб лікування фобій, в рамках якого людині не потрібно заново переживати досвід, що травмує. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature Human Behaviour.
В рамках дослідження учені спостерігали за активністю мозку 17 піддослідних, кожного з яких били помірної сили струмом кожен раз, коли на екрані з’являлося зображення якого-небудь предмету. В результаті ученим вдалося виявити специфічні патерни, мережі нейронів, які формувалися при виникненні страху. Як заявив Бен Сеймур, один з авторів дослідження, “ми виявили, що навіть коли добровольці перебували в розслабленому стані, патерни частково збуджувалися в результаті випадкової, постійно флуктуючої активності мозку, хоча самі піддослідні цього не усвідомлювали”.
Щоразу, коли вчені помічали таку активність, доброволець отримував нагороду – невелику грошову суму. Сам дратівливий стимул їм більше не пред’являвся, і ніякого додаткового стресу вони не відчували: “лікування” страху проходило несвідомо. Зрештою ті патерни, які раніше були пов’язані з виробленою фобією, стали асоціюватися з позитивним переживанням. Коли їм знову демонстрували картинки, що раніше їх лякали, томографія не показала й сліду збудження колишніх патернів, пов’язаних зі страхом.