У Відні пройшла масштабна акція протесту проти посилення протикоронавірусних заходів.
Напередодні австрійський уряд оголосив про запровадження з понеділка загального локдауну та обов’язкову вакцинацію з лютого наступного року. У країні один із найнижчих рівнів вакцинації населення в Західній Європі на тлі зростання випадків зараження COVID-19.
Тисячі людей протестували у центрі Відня у суботу, 20 листопада, проти запроваджених в Австрії нових карантинних обмежень. За оцінками поліції, у демонстрації взяли участь близько 30 тисяч людей.
Кілька тисяч людей взяли участь у суботу в протестних акціях проти коронавірусних обмежень у центрі Лондона. Як повідомила газета Daily Express, демонстранти виступають проти вакцинації дітей, ковід-паспортів і обов’язкового тестування на наявність інфекції у представників різних професій. Як підкреслило видання, акції в Лондоні є частиною Всесвітньої демонстрації проти коронавірусних обмежень, які проходять у вихідні дні в 160 містах в різних країнах.
Читайте також: Рекорди захворюваності, карантин та локдаун. Нова хвиля Covid поширюється у вакцинованій Європі, – CNBC
Минулої ночі в Роттердамі подібна акція призвела до заворушень і сутичок протестувальників із поліцією. Декілька десятків людей було заарештовано і щонайменше 7 отримали поранення.
NOW – Violent protests against Covid-restrictions in #Rotterdam, Netherlands.pic.twitter.com/xCTyqiy609
— Disclose.tv (@disclosetv) November 19, 2021
Минулого тижня Нідерланди першими в Західній Європі запровадили частковий локдаун, що обмежує роботу ресторанів та барів. До того ж, тепер негативний тест на коронавірус не вважатиметься приводом для видачі санітарного пропуску.
Мер Роттердама був шокований заворушеннями, що спалахнули, та назвав події “розгулом насильства”.
Читайте також: В найменш вакцинованих країнах найменший рівень інфікувань коронавірусом
У Парижі “жовті жилети” влаштували ходу з нагоди третьої річниці заснування руху. До них приєдналися противники впровадження так званих санітарних перепусток. Акція переросла у заворушення та сутички з поліцією.
Як повідомляє телеканал BFMTV, з самого початку акції ситуація була напруженою. Агресивно налаштовані люди розбивали урни, підпалювали сміття, фаєри і дерев’яні коробки, де зберігалися фрукти на торгових рядах, кидали пусті пляшки у правоохоронців. Під час ходи спалахнули пожежі у кількох місцях.
You’re watching 1000’s of #GiletsJaunes pushing back riot cops on the streets of #Paris today. All over the world we’re starting to realise that it’s *us* who have the power & if we want things to change – then that’s down to us too. Solidarity comrades. pic.twitter.com/YIKNP10ml1
— GhostofDurruti (@RobTheRich0001) November 20, 2021
Частина демонстрантів намагалася прорвати поліцейський кордон, у відповідь поліція застосувала сльозогінний газ та кийки. За попередніми даними, внаслідок зіткнень щонайменше дві людини дістали поранення.
Десятки тисяч людей вийшли на вулиці Австралії в суботу, 20 листопада, протестуючи проти вимог вакцинації COVID-19. Скандуючи “Свобода, свобода” і несучи таблички “Кінець сегрегації зараз”, кілька тисяч протестуючих проти вакцинації пройшли маршем по центру Мельбурна, другого за чисельністю населення міста Австралії, який найбільше постраждав від пандемії.
Протестувальники зібралися також у Сіднеї, Брісбені та інших містах. Банер в Сіднеї свідчив: “Моє життя – це не подарунок уряду, це дар від Бога“.
Мітинги проти вакцинації тривають в Австралії протягом декількох тижнів.
У зв’язку з акціями протесту, що продовжуються в Гваделупі, французький уряд ввів на своїй заморській території комендантську годину.
На такий крок влада пішла через соціальні заворушення і частіші акти вандалізму.
#Guadeloupe last night against #VaccinePassports #NonAuVaccinObligatoire #NonAuPassDeLaHonte #NoGreenPass #NoVaccinePassports pic.twitter.com/YRwURbfqyp
— Based France Poland #BabiesLivesMatter (@from_based) November 19, 2021
Жителі Гваделупи вийшли на вулиці п’ять днів тому після оголошення про обов’язкову вакцинацію медичного персоналу та пожежників. Демонстранти підпалювали автомобілі та зводили палаючі барикади на вулицях, тоді як лікарі та пожежники на знак протесту залишили свої робочі місця.