Позаминулого тижня у Таллінні представили абсолютно нові для столиці транспортні засоби – автобуси EasyMile, яким не потрібен водій, – повідомляє Eesti Päevaleht.
Безпілотні автобуси для перевезення пасажирів почали курсувати у Таллінні в рамках пілотного проекту вартістю близько 100 тисяч євро.
Автобуси будуть безкоштовно возити пасажирів шість днів на тиждень на маршруті “Котел культури – бульвар Мере” із максимальною швидкістю 20 км на годину. Маршрут буде працювати до кінця серпня на час реконструкції трамвайних колій.
Одночасно на маршруті курсують два автобуси. Один вміщає вісім пасажирів. Вхід забезпечений і для пасажирів на інвалідних візках. У кожному автобусі працює провідник, який знайомить пасажирів з новою технологією.
З розвитком транспорту з’явилося 6 рівнів його самоуправління. При найвищому водій не повинен сам нічого робити. У водіїв такого виду транспорту немає необхідності їм упралять – керма і педалей просто немає. Такі машини поки не стали повсякденною реальністю. У багатьох країнах це просто поки не дозволено законодавством. З іншого боку, більшість самокерованих автомобілів, шо виробляються, відносяться до третього рівня – можуть самі гальмувати, але без керування водієм пересуватися не здатні.
У двох електроавтобусів EasyMile, що їздять у Таллінні, немає традиційних приладів управління. Входячи в такий автобус, можна побачити два тримісних ряди один навпроти одного.
В автобусах EasyMile все-таки є пульт управління – під вікном, і пасажири не будуть їздити по вулицях самі – відповідальна особа все-таки присутня, адже, як і було сказано, йдеться про тестові поїздки, які повинні привчити автобус до навколишнього світу і навпаки.
Раніше повідомлялося, що організацію роботи автобусів забезпечив девелопер безпілотних транспортних засобів Milrem, який провів навчання персоналу і забезпечує технічне утримання. Кібербезпеку забезпечує компанія Guardtime, а фінансуванню проекту сприяла компанія Microsoft Eesti. За стан траси відповідає Департамент транспорту Таллінна.
Безпілотні автобуси з’явилися в рамках програми забезпечення головування країни у Раді ЄС. Одним із пріоритетів головування є розвиток технологій і їх вплив на суспільство.
Естонія головує в Євросоюзі влітку 2017 року, і всі найважливіші для Європи рішення приймаються в Котлі культури біля бульвару Мере. Безпілотні міні-автобуси в числі інших мають возити і єврочиновників, і це має створити у них враження про Таллінн як про прогресивне і інновативне місто.
Якщо перші випробування себе виправдають, в Таллінні зможуть з’явитися і інші, більш місткі безпілотні автобуси.
Чи стануть ці безпілотні безшумні квадратні автобуси таким же проривом, як продемонстрований 111 років тому у цьому місті на вулиці Коплі перший автомобіль, з’ясується через роки.