На підставі розслідування Республіканської партії Палата представників Конгресу США почала слухання щодо імпічменту президента Джо Байдена. Про це пише CNN, передає Поштівка.
Станом на сьогодні республіканці не надали прямих доказів того, що Джо Байден отримував будь-які гроші від бізнесів свого сина. Вони стверджують, що розслідування щодо імпічменту надає їм можливості для отримання документів, які вони шукають.
«Сьогодні Комітет з нагляду Палати представників вивчить понад два десятки доказів, які виявляють корупцію та зловживання Джо Байденом на державній посаді. Це включає електронні листи, текстові повідомлення, банківські записи та свідчення ділових партнерів Байдена», — сказав один із представників Республіканської партії.
Комітети, які очолюють розслідування, також опублікували записи, пов’язані з Хантером Байденом, і шукають додаткові документи, щоб підтримати своє розслідування.
У центрі розслідування – звинувачення в тому, що Байден, будучи віцепрезидентом, чинив тиск на Україну з метою звільнення головного прокурора, щоб захистити компанію Burisma, до ради директорів якої входив Гантер Байден.
Читайте також: У США розпочали розслідування, яке може запустити процес імпічменту Байдена
Республіканці, котрі займаються розслідуванням, заявили, що Хантер та інші члени родини президента користувалися своїми родинними звʼязками.
Вони стверджують, що Байден і його сім’я особисто отримували вигоду від політики, яку той проводив на посаді віцепрезидента під час президентства Барака Обами з 2009 по 2017 рік. Крім того, республіканці заявляють, що Міністерство юстиції втручалося в податкове розслідування щодо сина Байдена.
«Що продавали Байдени, щоб заробити всі ці гроші? Самого Джо Байдена», – заявив голова Комітету з нагляду Джеймс Комер.
У травні 2023 року член Палати представників США Марджорі Тейлор Грін повідомила, що планує представити статті про імпічмент президента Джо Байдена. За твердженнями Республіканської партії, родина чинного президента США та його партнери незаконно отримали 20 мільйонів доларів через підставні компанії.