У Польщі запровадили нові правила працевлаштування для іноземців.
Нагадаємо, що 17 серпня було опубліковано новий законопроект про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, яким передбачено нові правила прийняття іноземців на сезонну роботу в Польщі, пише Світ.ua.
Це означає, що з 1 січня 2018 року посилився контроль за працевлаштуванням громадян шести європейських країн, а саме Вірменії, Грузії, України, Білорусі, Молдови та Росії. Законопроект має адаптувати національне законодавство Польщі до директиви ЄС щодо умов в’їзду та проживання громадян третіх країн (не країн-членів ЄС) для працевлаштування на сезонну роботу.
Що змінюється?
З 1 січня 2018 року заяви роботодавців замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації вірогідність документу буде простіше перевірити
До 1 січня громадяни шести європейських країн могли короткотерміново (максимум на шість місяців на рік) працевлаштовуватись у Польщі за спрощеною процедурою. Для цього роботодавець мав зареєструвати свій намір взяти на роботу іноземця у повітовому управлінні праці (процедура безкоштовна) та надати працівнику запрошення на роботу в Польщу.
Видача запрошення на рік – пріоритет воєводи
Такий документ був потрібний лише для виготовлення польської національної візи, що дозволяла працювати українцям у Польщі більше, аніж 180 днів на рік. З прийняттям змін до закону, усі іноземці, що приїжджатимуть до Польщі на сезонну чи короткотермінову роботу, в обов’язковому порядку матимуть отримати дозвіл на роботу.
Таких дозволів буде два типи:
- дозвіл на сезонну роботу в Польщі (дає право працювати на території Польщі протягом 9 місяців);
- дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (дає право працювати на території Польщі протягом 6 місяців).
Видаватиме їх староста за місцем проживання особи, яка прагне працевлаштувати на роботу іноземця.
У разі отримання дозволу, працювати в Польщі іноземці зможуть протягом 9 місяців на рік у трьох чітко окреслених сферах – садівництво, сільське господарство та туризм. Таке обмеження допоможе звузити діапазон використання дозволів на сезонну роботу.
***
У контексті цих змін Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики оприлюднило повідомлення, в якому йдеться, що буде запроваджено новий тип дозволу на сезонну роботу. Це головним чином стосується зайнятості в сільському господарстві, садівництві та туризмі На відміну від інших дозволів, його буде видавати староста. Очікування забиратиме не 6 тижнів, а значно менше часу. І на підставі цього документу іноземець зможе виконувати сезонну роботу протягом 9 місяців у календарному році.
Варто додати, що з 1 січня усі освідчення стали платними. Наприклад, дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (180 днів) вартуватиме 30 злотих.