В Албанських горах, що 30 км від столиці Італії, почав подавати ознаки життя вулкан. Раніше його вважали згаслим.
Дослідження вулканолога Національного інституту геофізики і вулканології в Римі Фабріціо Марра та його колег, яке опублікували на ресурсі AGU, показало, що Colli Albani аж ніяк не є згаслим.
Вулкан вивергається приблизно раз на 31 тисячу років. За розрахунками вчених, попереднє виверження відбувалося 36 тис років тому, тож вулкан вже дозрів для нового виверження.
Втім, у найближчі роки цього не станеться. Вчені очікують наступного виверження тільки через тисячу років. Тим не менш, Марра наполягає на тому, що спостереження за давнім вулканом потрібно продовжити.
За його словами, у разі виверження Colli Albani може виявитися не менш руйнівним, ніж Везувій, що знищив Помпеї 79-го року нашої ери. Центр Риму знаходиться приблизно в 30 км від вулкана і, швидше за все, сильно не постраждає. Однак передмістя можуть бути спустошені.
Геологи почали бачити в Colli Albani загрозу, коли відзначили несподіване підвищення гір. За словами Марра, це означає, що під поверхнею землі формується магматичний пузир. Вважається, що він ще росте, оскільки місцевість продовжує підніматися зі швидкістю 2 мм на рік.