Ситуація в окремих районах Донецької та Луганської областей не поліпшується, тому сторони переговорів у нормандському та мінському форматах мають оцінити, чого вдалося і чого не вдалося досягти.
Про це заявила в інтерв’ю Радіо Свобода німецький політик Ребекка Гармс, яка очолює фракцію «Зелених» у Європейському парламенті.
«Там (на Донбасі – ред.) тривають серйозні бої із застосуванням важкого озброєння. Багато разів ми були свідками ескалації, особливо в травні. Це викликає серйозну стурбованість, і західні партнери в мінському процесі справді повинні повернути Росію і, звісно, Україну за стіл переговорів», – вказала Гармс.
«Звіти моніторингової місії ОБСЄ свідчать, що порушення відбуваються переважно з вини найманців-сепаратистів, і це повинно бути одним із питань, які ми маємо обговорити з Москвою», – додала політик.
«На початку (після укладення домовленостей у Мінську – ред.) припинення вогню більш-менш дотримувалося, а потім наставали фази, коли спостерігалося безліч порушень і фіксувалося 8 –10 тисяч обстрілів на тиждень», – додала голова фракції «Зелених» у ЄП.
Гармс згадала також про гуманітарну ситуацію «в районах, контрольованих найманцями», назвавши її «жахливою».
Вона наголосила на тому, щоб західні партнери, такі як Франція і Німеччина, домагалися, щоб гуманітарна допомога справді потрапляла на цю територію.
У квітні тристороння контактна група ухвалила чергову заяву, в якій підтримала намір усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню, який мав настати з 30 квітня 2016 року.
Попередні аналогічні домовленості були укладені в січні, але тоді бойові дії не припинилися. Обстріли на Донбасі тривають, а сторони звинувачують одна одну в порушенні режиму тиші.