Офіційний Київ розуміє, що необхідно додати до позову проти Росії в Міжнародному суді ООН для визнання факту фінансування РФ тероризму.
Про подальші дії України розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін.
“У нас буде готуватися весь блок доказів. Спираючись на попередньому розгляді (суду – ред.) ми розуміємо, що потрібно додати, щоб цей блок був всеохоплюючим”, – сказав глава зовнішньополітичного відомства.
За його словами, “це піонерське рішення не тільки для нас, але і в історії міжнародного права”.
Міністр зазначив, що на сьогоднішній день в української сторони є достатньо серйозний набір міжнародно-правових документів для того, щоб і надалі здійснювати тиск на Росію в питанні тимчасової окупації нею Криму.
“Тобто у нас є резолюція Генасамблеї ООН, у нас є це важливе рішення. Важливо, що суд дійсно розуміє це рішення всеохопним чином”, – сказав П. Клімкін.
За словами міністра, Міжнародний суд ООН у своєму проміжному вирішенні показав повне розуміння того, що дії Росії в окупованому нею Криму є фундаментальним порушенням принципів боротьби з расовою дискримінацією.
“Другий момент: суд чітко сказав, що, по-перше, у нього є юрисдикція щодо Конвенції про заборону фінансування тероризму і таким чином процес буде продовжений. Зараз мова йшла тільки про проміжні заходи”, – зазначив він.
Він додав, що у своєму проміжному рішенні суд встановив, що на сьогоднішній день у нього немає всього набору доказів за позовом про фінансування Росією тероризму.
“Але це означає, що суд визнав, що Росія фінансує, що існують трафік і зброї, і військ, і найманців – все, про що ми говорили в наших доказах. Просто сьогодні немає повного набору доказів та визнання того, що це інтенція (намір – ред.) саме завдати шкоди цивільним особам”, – сказав глава МЗС України.
У зв’язку з цим, за його словами, Київ і далі збирати докази у цьому напрямку і передавати в Міжнародний суд ООН.
19 квітня Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі “Україна проти Росії”, визнавши за собою юрисдикцію prima facie для розгляду даної справи. Зокрема, суд визнав, що Україна довела можливість тимчасових заходів в суперечці “Україна проти Росії”.
У той же час, суд не знайшов підстав для введення додаткових заходів щодо Росії згідно Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, але підтримав позицію України в питанні расової дискримінації в Криму.
У МЗС України заявили, що рішення суду, який підтримав позицію української сторони у питанні дискримінації окупаційних властей Криму за національною ознакою, однак не визнав фінансування Росією тероризму, є “конструктивним підходом”.
НВ