У Мінрегіоні виступають за скасування пайового внеску

нерухомість
22 Квітня 2019, 17:41

У Мінрегіоні вважають, що скасування пайового внеску дозволить Україні продовжити підвищення у Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Пайовий внесок в Україні у тому вигляді, в якому він зараз існує, є неефективним, породжує високі корупційні ризики, і найважливіше – не виконує свою головну функцію – розвиток інженерно-транспортної та будівництво нової соціальної інфраструктури населених пунктів. Повна його відміна по Україні сприяє покращенню бізнес-клімату, що, у свою чергу, дозволить країні піднятися у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво». Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Зокрема, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе зазначив, що сьогодні розмір пайового внеску у розвиток інфраструктури розраховується на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта. Ця вартість визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил. Для нежитлових будівель і споруд її граничний розмір складає 10%, для житла – 4%.

«Але за фактом частка пайової участі в доходах місцевих бюджетів дуже мала (близько 1%) і на будівництво нових дитячих садків, шкіл та іншої інфраструктури із коштів пайового внеску ці кошти не витрачаються. Крім того, цільове призначення цих коштів ніким не контролюється, тому пайовий збір, по суті, став «легалізованим хабарем забудовників» і породжує високі корупційні ризики з боку органів місцевого самоврядування. Сьогодні регіони мають потужну фінансову підтримку в рамках децентралізації, і місцеві бюджети зростають. Тому пайова участь у тому вигляді, в якому вона є зараз, давно себе віджила і потребує відміни», – додав Парцхаладзе.

За підрахунками експертів, повна відміна пайової участі по всій Україні буде сприяти покращенню інвестиційної привабливості та дозволить унеможливити корупційні прояви у будівництві і потрапити в ТОП-20 Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Довідка

Рейтинг Світового банку “Doing Business” — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності за десятьма показниками у 190 країнах світу. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

В рамках дослідження здійснюється збір та аналіз комплексних кількісних даних за 10 напрямами (індикаторами) для зіставлення умов регулювання підприємницької діяльності між країнами і в динаміці, тим самим проект “Doing Business” спонукає країни до більш ефективного регулювання та забезпечує вимірні орієнтири для проведення реформ.

Ці індикатори використовуються для аналізу економічних результатів і для виявлення успішних реформ у сфері регулювання бізнесу, а також для визначення, де і чому вони були ефективними. Тобто дослідження не лише вказують на проблеми, які заважають розвитку підприємництва, а й визначають їхню причину та містять рекомендації відносно проведення необхідних реформ.

 

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!