Українські яблука з’явилися на полицях ASDA – однієї з провідних роздрібних мереж Великій Британії.
Переговори про постачання почалася ще 2 роки тому, повідомляє «Поштівка».
«Переговори з ASDA розпочалась ще 2 роки тому, весь цей час ми вивчали особливості ринку Великобританії на поставках баштанних, дині, гарбуза. Не всі ці поставки були вдалими, саме на помилках ми і вчились, іншого шляху, на жаль, не існує», – розповідає Максим Кулик, консультант з експорту ООО «Винигретта».
На підготовку першої експортної партії пішло 2 місяці, адже вимоги в покупця були досить специфічні. Наприклад, головною умовою була наявність сертифікату Global Gap, а він є сьогодні в поодиноких господарствах України. Загальний перелік вимог розтягся на 12 сторінок договору.
Крім сертифікату Global Gap, треба було виконати всі вимоги, прописані в специфікації продукту: калібр плодів 65 + з відхилення не більш ніж 5 мм, забарвлення не менше ніж 50%, допуск по браку та дефектам не більше 5%.
Досить жорсткі вимоги постачальник назвав і в специфікації до тари: яблуко завантажувалось в нові дерев’яні або пластикові контейнери до яких обов’язково додавались сертифікати підтвердження безпечності. Перед тим, як потрапити на полиці ASDA українське яблуко ще раз перепаковувалось в поліпропіленові пакети по 6 штук.
Головним викликом був тест на наявність пестицидів в незалежній лабораторії Великобританії і українські яблука виявились повністю безпечними, а за якістю навіть кращими від польських. Цього разу покупець обрав сорт Роял Гала і це не було несподіванкою, бо це один з найулюбленіших сортів мешканців Великобританії, а в Україні є всі умови для того, щоб виростити це яблуко належної якості.
В плани компанії –постачальника не входить суттєве збільшення обсягів експорту в цьому сезоні, більше уваги буде приділятись відпрацюванню операційних процесів з поступовим збільшенням поставок протягом найближчих 3-5 років.
« Ми не фокусуємось на стрімкому збільшенні поставок тому що, по-перше, в нас ще не так вже і багато яблука, яке відповідає вимогам європейських покупців, по-друге, всі операційні процеси потребують ретельного доопрацювання. Наприклад, цього разу перепакування українського яблука відбувалось на складі покупця, а ми б хотіли те саме робити безпосередньо в місці завантаження, це суттєво б збільшило додану вартість продукції»,– каже Максим Кулик.