У Києві представлять врятований шедевр Іллі Рєпіна – портрет Єлизавети Василівни Сапожнікової.
Про це повідомляє прес-служба Київського національного музею російського мистецтва, передає «Укрінформ».
“Відкриття виставки “Врятований шедевр Іллі Рєпіна” відбудеться 12 липня о 17:00 у приміщенні Київського національного музею російського мистецтва (м. Київ, вул. Терещенківська, 9). Виставка презентує портрет Єлизавети Василівни Сапожнікової роботи всесвітньо відомого художника-реаліста Іллі Юхимовича Рєпіна.
У січні 2003 року цей портрет викрали грабіжники з експозиції Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна (м. Чугуїв). Через акт вандалізму та варварське поводження з музейним предметом 70% площі полотна зазнало значного фізичного пошкодження. Лише зусиллями висококваліфікованих художників-реставраторів Національного науково-дослідного реставраційного центру України вдалося відновити цілісність живописного твору”, – ідеться в повідомленні.
Портрет було написано взимку 1880 року – на початку десятиріччя, яке дослідники живописної спадщини художника вважають найяскравішим періодом його творчого життя.
В експозиції також буде представлений текстовий та ілюстративний матеріал, що демонструє результати наукової реставрації, етапи виконання досліджень, комплекс складних консерваційно-реставраційних заходів, здійснених фахівцями центру упродовж 2013 – 2015 років.
Єлизавета Василівна Сапожнікова (1856 – 1937), у дівоцтві Якунчикова, 1877 року стала дружиною Володимира Григоровича Сапожнікова, який разом із братом заснував торговий дім “О. і В. Сапожнікови”, що займався виробництвом тканин і торгівлею.
Родина Сапожнікових активно займалася благодійністю, сприяючи розвитку мистецтва. За невтомну та плідну суспільно корисну діяльність Володимир Григорович, Єлизавета Василівна та їхні шестеро дітей отримали потомственне дворянство.
З родинної колекції Сапожнікових портрет Єлизавети Василівни було передано до Державної Третьяковської галереї в 1936 році. Тридцять років потому, коли створювався меморіальний музей Рєпіна, портрет передали до Чугуєва – міста, де Ілля Юхимович народився.