У Кременчуці викрито логістичний центр, що переправляв наркотики з Китаю

У Кременчуці викрито логістичний центр, що переправляв наркотики з Китаю Поштівка

Департамент протидії наркозлочинності повідомив, що наркобізнесом займався у Кременчуці колишній податківець.

У ході 15 обшуків, проведених по всій Україні, правоохоронцями вилучено більше 15 кг наркотиків (сума вилученого – близько 7 млн. грн.).

Так званий логістичний центр знаходився у Кременчуці. Наркотики відправляли через мережу Укрпошти – тут їх отримував один з учасників злочинного угруповання, колишній податківець. Товар перепаковувався і відправлявся далі вже через “Нову Пошту”.

Зловмисника затримали прямо у поштовому відділенні під час отримання посилки. Коробку, де було упаковано півкіло так званих “солей”, у присутності свідків розкрили. Правоохоронці столиці спільно зі співробітниками 6-го теруправління ДПН негайно провели обшук і в його помешканні на вул. Московській. Чоловік свою провину визнав і добровільно видав наркотики. З кожного кілограма він отримував 100 $, але сам наркотики не вживав. Раніше судимим не був. Його доправили до Лук’янівського СІЗО в Києві.

Співробітники ДПН в Кременчуці наркотики вилучили, сума – близько 500 тис. грн. Наркотики у місті не поширювали, лише розфасовували і відправляли до Києва, Харкова, інших міст України. Крім мешканця Кременчука правоохоронці затримали організатора та ще 10 учасників угруповання. Наркотики збувались через інтернет-сайт.

5-м учасникам злочинної групи висловлено підозру у вчиненні злочинних дій – придбання, перевезення, зберігання, пересилання чи збут наркотичних засобів. Зловмисників утримують під вартою.

Їм загрожує покарання – до 12 років позбавлення волі і конфіскація майна.

Джерело: Олександр КОНОНЕНКО, «Полтава-Инфо»

Довідка Поштівки.
«Сіль для ванн» – це сленгова назва легального наркотика МДПВ, що містить аналоги мефедрона. Також його називають «солі», «легалка», «швидкість», «свист». МДПВ дуже популярний у російському молодіжному середовищі, на Росії графіті з рекламою «солей» часто зустрічаються навіть поруч зі школами.

Небезпека цих наркотиків полягає в їх доступності та простоті вживання. Їх нюхають, рідше курять, розводять в будь-якої рідини і п’ють, але що найстрашніше – колють у вену. Дуже складно прорахувати дозу цього наркотику, тому при передозуванні солями відсоток летальних випадків значно вище, ніж при передозуванні опіатами.
МДПВ – це психостимулятор, він діє на психіку, руйнуючи особистість, і це, мабуть, найстрашніше. При вживанні «солей» людина стрімко деградує, і ця деградація має незворотні наслідки.
Батькам, поліцейським або вчителям неможливо виявити цю наркотичну речовину доступними засобами. Дуже складно довести таке наркотичне сп’яніння у водія, який вчинив аварію, або спортсмена, який вжив цю речовину під час змагання, і що ще страшніше, у дитини, яка повернулася зі школи в незрозумілому стані. Її хіміко-фізичні особливості такі, що наркоман обходиться без шприца.
При виготовленні цієї нової наркотичної речовини не потрібна жодна рослинна сировина. Тому, навіть зовсім крихітний, хімічний заводик зможе виробляти її в промислових масштабах. Для прикладу, наркотичні речовини, які зараз виготовляються в Китаї – наповнюють Росію, і вже починають проникати в Україну.