У Білорусії пройшли масові протести проти штрафів для “дармоїдів”

У Білорусі, незважаючи на затримання представників опозиції, вихідними пройшли масові протести проти штрафу для дармоїдів.

Про це повідомило агентство Reuters.

Згідно введеним президентом Білорусі Олександром Лукашенко законодавчим змінам, кожен хто працює менше 183 днів на рік, повинен заплатити 250 дол., йдеться в повідомленні.

У Бобруйську, за даними агентства, на вулиці вийшли близько 600 чоловік, близько 1 тис. людей протестували в Орші і близько ста в Бресті і Рогачові. Днем раніше кілька сотень людей з аналогічним протестом виходили на вулиці Пінська, в п’ятницю, 10 березня 1 тис. осіб протестували в Молодечно.

Повідомляється, що серед протестувальників багато людей старшого віку, які скаржаться на те, що їм відмовляють у прийомі на роботу.

Нагадаємо, затриманим на “Марші недармоїдів” білоруським опозиціонерам суд призначив 15 діб арешту.

Нагадаємо, в квітні 2015 р. був підписаний так званий “декрет про дармоїдів”, згідно з яким непрацюючі і не сплачуючі податків понад півроку працездатні жителі республіки мають щороку сплачувати збір у розмірі 20 базових величин (більше 200 дол.).

За даними міністерства з податків і зборів Білорусі, близько 10% громадян, яким надіслали повідомлення про сплату “податку на дармоїдство”, заплатили цей збір. Всього “листи щастя” про сплату податку отримали понад 470 тис. громадян Білорусі.

Джерело:

112