Дослідження, проведене під керівництвом фахівців з Університету штату Вашингтон і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) США, було спрямоване на вивчення безпрецедентного цвітіння водоростей у 2015 році на західному узбережжі США. Вчені відзначають, що кожні три-п’ять років через бурхливе цвітіння водоростей на узбережжі Тихого океану доводилося обмежувати вилов молюсків, але в минулому році масштаби виявилися приголомшуючими.
Бурхливе цвітіння водоростей фахівці пов’язують з глобальною зміною клімату і забрудненням води. У минулому році це призвело до різкого збільшення виділеної водоростями домоєвої кислоти, також відомої під назвою «кислота зомбі». Цей нейротоксин викликає амнезію при отруєнні молюсками.
Вчені виявили, що в 2015 році найактивніше «цвіли» водорості з виду Pseudo-nitzschia australis. Зазвичай цю культуру помічають значно південніше Каліфорнії. Але глобальне потепління дозволило даному виду водоростей поширитися уздовж західного узбережжя США. У теплій і забрудненій воді водорості отримали велику кількість поживних речовин, що дозволило їм збільшити популяцію і, відповідно, виробляти більше токсичних речовин.
«Кислота зомбі» здатна провокувати шлунково-кишкові розлади, судоми, втрату пам’яті і навіть ставати причиною летального результату. Токсини можуть накопичуватися в молюсках і мідіях, що робить їх небезпечними для споживання людиною. Також під загрозою опиняються морські ссавці і птиці, які харчуються молюсками.
Нагадаємо, що торік фахівці NOAA назвали цвітіння водоростей в Тихому океані основною версією масової загибелі китів біля узбережжя Аляски.