Згідно з дослідженнями японських вчених, надрукованих у журналі клінічної ендокринології та метаболізму, хворі на діабет вдвічі частіше за інших страждають порушенням слуху.
Що відбувається?
В експерименті взяли участь понад 20 тисяч пацієнтів. І майже у третини з них (7400 осіб) незалежно від віку було діагностовано втрату слуху. Такі результати здивували багатьох, адже найчастіше серед ускладнень діабету називають хвороби серця, проблеми із зором, розвиток діабетичної стопи. Набагато рідше – погіршення слуху, хоча воно нерідко трапляється у таких пацієнтів.
– Високий рівень глюкози у крові може пошкодити дрібні кровоносні судини у равлику вуха та слухові нерви, що знижує здатність сприймати звуки, – пояснює президент Асоціації діабетичної освіти Польщі Беата Степанов.
Такі зміни кровоносних судин внутрішнього вуха не тільки викликають у ньому шум і скрип, але також згодом можуть стати причиною складності у розумінні інших. Наприклад, коли людина невірно тлумачить слова співрозмовника або за підвищення його голосу відчуває дискомфорт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слух людини допомагає діагностувати діабет 2 типу
Що робити?
Фахівці радять тім, хто що страждає на діабет, перевіряти слух якомога раніше, щоб запобігти наслідкам хвороби.
– Але багато пацієнтів вважають за краще приховувати від свого оточення і свій діагноз, і його наслідки, – підкреслює Беата Степанов. – Слід пам’ятати, що і перше, і друге – не вирок. Хвороба потребує лікування, а при погіршенні слуху необхідно скористатися спеціальним слуховим апаратом.
До речі, ускладнень можна уникнути, якщо лікувати «цукровий» недуг належним чином. А це означає не тільки вчасно приймати призначені препарати, але також дотримуватися правильного харчування та режиму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цукровий діабет спричиняє порушення слуху: експерт