Згідно з опублікованими даними NASA, в Північній півкулі травень 2016 року став найтеплішим за всю історію спостережень.
Як повідомляє Всесвітня метеорологічна організація, підвищення температури було особливо помітним в Арктиці, що призводить до танення льодів і Гренландського крижаного щита, передає «Поштівка».
“Клімат в цьому році нам дає багато приводів для тривоги. Винятково високі температури. Високий темп танення льоду в березні і травні, чого зазвичай не відбувається до липня”, – сказав директор Всесвітньої програми дослідження клімату Девід Карлсон.
Він також додав, що ситуація в Арктиці впливає на іншу частину Земної кулі, учені поки не можуть відповісти, як швидко буде змінюватися ситуація.
Відзначається, що основною причиною потепління все ще залишаються парникові гази в атмосфері.
“Концентрація вуглекислого газу в атмосфері зростає з кожним роком через діяльність людини, але в цьому році вона отримує додатковий імпульс через Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, має помітний вплив на клімат – ред.). Це осушує тропічні екосистеми, посилює лісові пожежі. Оскільки викиди в атмосферу зараз на 25% більше, ніж під час минулого великого Ель-Ніньо 1997-1998 років концентрація вуглекислого газу в атмосфері може досягти рекордних показників”, – повідомив представник Центру Гадлея Річард Беттс.