Бажаючи подбати про своє здоров’я, ми часто зосереджуємося на дієті та спорті, але мало приділяємо уваги ментальному здоров’ю та психологічному комфорту. Нові дослідження показують, що піклуватися про себе, виявляти любов і самоспівчуття не просто приємно, але необхідно, адже таке дбайливе ставлення допомагає знизити ризик захворювань серця та судин.
Дослідники з Університету Піттсбурга та Університету Іллінойсу в Чикаго провели цікавий експеримент. Висновки фахівців опубліковано у виданні Health Psychology.
В експерименті вчених взяли участь 195 жінок віком від 45 до 67 років. Ніхто з них не мав серцево-судинних захворювань на початку дослідження, і всі вони повинні були заповнити анкету.
Питання були складені таким чином, щоб об’єктивно оцінити, наскільки кожна жінка співчутлива до себе і виявляє ознаки депресії. Наприклад, жінки повинні були оцінити, як часто вони були критичні до себе та своїх недоліків, а також зізнатися, чи дбали про себе у скрутний час.
Потім дослідники вимірювали у кожної учасниці індекс маси тіла, артеріальний тиск, рівень ліпідів та цукру в крові, а також зробили УЗД сонних артерій. Це допомогло точніше проаналізувати стан серцево-судинної системи жінок.
Результати виявилися разючими. Жінки, що набрали вищі бали за шкалою самоспівчуття, мали більш тонкі стінки сонних артерій і відсутність стенозу (захворювання, при якому холестерин відкладається в товщі стінки), або менше холестеринових бляшок на стінках судин порівняно з жінками, які набрали нижчі бали.
Примітно, що показники залишилися практично на колишньому рівні навіть після того, як вчені врахували рівень фізичної активності, відданість дієті та наявність звички курити.