45-й президент США Дональд Трамп, який скаржився на цензуру з боку гігантів соціальних мереж, в середу подав позови проти генерального директора Facebook Марка Цукерберга, глави Twitter Джека Дорсі і глави Google Сундара Пічаї. Позови стали підсумком конфлікту Трампа з зазначеними компаніями після того, як його забанили в найбільших соціальних мережах. Доступ в Twitter Трампу заборонений назавжди, в Facebook і Instagram – ще на два роки.
Трамп оголосив на прес-конференції, що він вимагає негайного судової заборони дій компаній, що дозволило б відновити його акаунти в соціальних мережах. Він також сказав, що просить суд накласти штрафи на Google, Facebook і Twitter. У своїх позовах Трамп стверджує, що компанії порушують Першу поправку до Конституції США. Він заявив, що вимагатиме «негайного припинення незаконної ганебної цензури американського народу».
Читайте також: The Telegraph: Завдяки Трампу Telegram став одним з найпопулярніших додатків в США
Судовий процес ведеться в партнерстві з America First Policy Institute. Три окремих позови були подані в середу в Окружний суд США Південного округу Флориди. Трамп домагається статусу колективного позову, що дозволить йому подати в суд на керівників технологічних компаній від імені більш широкої групи людей.
Передісторія:
Twitter назавжди заблокував Трампа в січні, після заворушень в Капітолії. YouTube спочатку призупинив дію облікового запису Трампа, а потім заявив, що скоротить термін блокування, коли компанія визначить, що «ризик насильства знизився».
Facebook також заблокував Трампа в січні, але потім відправила це рішення на розгляд наглядової ради.
“Рішення Facebook – це образа рекордних 75 млн чоловік, плюс багатьох інших, хто голосував за мене на підтасованих президентських виборах 2020 року”, – прокоментував ситуацію Трамп.
У червні наглядова рада Facebook ухвалила, що Трампу заборонять доступ до соціальної мережі, а також в Instagram як мінімум на два роки. Після закінчення цього періоду Facebook перевірятиме, чи зникли «ознаки громадянських заворушень», щоб визначити, чи можна буде Трампу публікувати повідомлення знову.
Вирішення цих технологічних компаній прибрати Трампа зі своїх платформ спричинило критику з боку консерваторів і правозахисників, які заявляють, що такі платформи, як Facebook і Twitter, піддають цензурі політиків, з якими вони не згодні. Прихильники Трампа створили свою соцмережу Gettr, яка позиціонує себе як неупереджену соціальну мережу для людей з усього світу.