Побутова хімія заполонила наші будинки – вона всюди: на кухні, у ванній, туалеті. Але виявляється, існує досить природних безпечних очисників, які завжди є під рукою у кожної господині. Мабуть, повністю відмовитися від синтетичних миючих засобів складно, особливо відразу, але значно скоротити їх застосування реально.
Сіль
Завдяки своїй зернистості сіль працює як скраб – видаляючи з поверхонь забруднення. Правда, працює вона не занадто делікатно, але багато що залежить від помелу – дрібна сіль більш щадна. Для очищення емальованих поверхонь, фарфорового посуду, чашок, склянок, тарілок, умивальників та ін. приготуйте сольову пасту: змішайте 2 столові ложки рідкого мила і 1 столову ложку солі тонкого помелу.
Якщо змішати трохи солі і рослинної олії, можна позбутися від світлих плям, які залишаються на дерев’яних поверхнях, якщо поставити на них гарячу чашку. Від неприємного запаху в зливних системах, особливо на кухні, допоможе позбутися міцний розчин солі в окропі. А щоб прибрати плями від поту, що утворилися на світлому одязі, досвідчені господині радять перед пранням замочити такий одяг в розчині солі (4 столові ложки на 1 літр води) на 30-40 хвилин.
Пляму від вина густо посипте сіллю і потримайте 10-20 хвилин, а потім заперіть в теплій воді.
Оцет
Не всім подобається запах оцту, але в будь-якому випадку, він більш приємніший і головне безпечніший за більшість синтетичних миючих засобів. Якщо звичайний 9% столовий оцет змішати з водою у пропорції 1:1, ми отримаємо ідеальний засіб, яким можна очистити мало не все в домі – від посуду до сантехніки і підлоги. Правда, оцтовий розчин може зіпсувати натуральний мармур, тому для мармурових поверхонь використовувати його не варто. Оцет в поєднанні з содою видаляє накип з чайника, допоможе позбутися від накипу, видалити засмічення у стоках. Якщо не виходить відчистити клей від наклейок на склі або плитці, змочіть ганчірку в підігрітому оцті і прикладіть до клею на кілька хвилин, але не забувайте вдягати рукавички.
Лимонний сік
Цей природний очищувач і відбілювач діє практично так само, як столовий оцет, але при цьому запах набагато приємніший для багатьох. Лимонний сік чудово підходить для видалення плям від чаю і кави, очищення мікрохвильовки: змішайте лимонну кислоту з водою в співвідношенні 2:3, поставте посуд з розчином в мікрохвильовку і нагрівайте 3-5 хвилин. Потім просто протріть духовку сухою ганчіркою.
Кетчуп
Ви здивуєтеся, але наш улюблений томатний соус може не тільки залишати плями на одязі і скатертинах, але служить природним очищувачем для латунного і мідного посуду. Якщо на таких каструлях утворився наліт, просто протріть посуд тканиною з кетчупом – плями зникнуть просто на очах, а делікатний метал залишиться в цілості.
Білий рис
Працює як скраб і допоможе вимити пляшки і вази з тонким горлом, якщо під рукою немає йоржика. Все дуже просто – наберіть в посуд теплої води, заповнивши її на ¼, всипте 2-3 столові ложки рису і енергійно струсіть кілька разів, прикривши шийку.
Гірчичний порошок
Його використовували ще наші бабусі для знежирення та чищення посуду – працює не гірше хімічних засобів, але при цьому безпечний. Змішайте суху гірчицю з теплою водою, щоб вийшла густа кашка, нанесіть на жирний посуд або склянки і залиште на 5-7 хвилин. Після цього залишається тільки змити гірчичну пасту теплою водою і витерти посуд насухо. Для дитячого посуду краще використовувати саме цей метод.
Господині радять додавати гірчичний порошок в воду під час прання темних вовняних речей – вона допоможе видалити плями і неприємні запахи.
Сода
Харчова сода – універсальний засіб відомий усім господиням. Вона незамінна при випічці, замінить будь-який очисний засіб на кухні – але варто пам’ятати, що сода працює як скраб, хоча і досить делікатний, але знежирити содою посуд не завжди виходить. В такому випадку можна додати гірчицю.
За допомогою соди можна відчистити майже все, за винятком, хіба що, вапняних нальотів – але в поєднанні з оцтом цей порошок впорається і з такими складними забрудненнями.
Хліб
Хлібні крихти мають властивість вбирати пил, тому їх можна використовувати для очищення килимових покриттів і килимів з коротким ворсом. Хліба знадобитися досить багато, але можна збирати залишки і зберігати у висушеному вигляді. Посипте покриття хлібними крихтами, дайте постояти 20-30 хвилин, а потім підметіть або приберіть пилососом .
За допомогою шматочка хліба можна зібрати дрібні осколки, якщо розбилося щось скляне.
Картопляний крохмаль
Крохмаль допоможе позбутися від чорнильних плям – змішайте крохмаль і трохи молока, нанесіть на пляму і залиште на 15-20 хвилин або поки не висохне. Зметіть суху суміш і заперіть в прохолодній воді. За допомогою крохмалю можна очистити від бруду і пилу м’які іграшки без шкоди для дитини: всипте крохмаль в пакет, покладіть іграшку і як слід струсіть кілька разів, потім видаліть крохмаль з іграшки щіточкою.